Wpis z mikrobloga

@VoltageControlled: Chyba nie zrozumiałeś komentarza @davidozz Islam jest w 100% monoteistyczny, bo wszystkie modlitwy oddawane są bezpośrednio do Boga, bez pośredników, patronów, świętych obrazków i figurek. Dlatego w żadnym meczecie na świecie nie znajdziesz obrazów z ludzkim wizerunkami.
Dla tle Islamu chrześcijaństwo ze swoim Bogiem w 3 osobach i tysiącem świętych dla których organizuje się specjalne nabożeństwa to faktycznie chrześcijanom bliżej do Buddyzmu niż Islamu czy Judaizmu. Nazywanie tej
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: ale ja nie twierdzę, że nie ma racji, chrześcijaństwo to taka chimera do której wrzucono już wszystko, kult śmierci w meksyku i tańczące obrazy w polsce, bez tego pewnie nie przyjęłoby się tak dobrze na całym świecie. Twierdzę tylko, że islam tak samo wyrasta z przed-islamskich, pogańskich kultów i zintegrował różne ich elementy, chodzi mi o pogańskie wpływy w korzeniach religii a nie to czy można ją w obecnym
  • Odpowiedz
@Amishia: Mi się te śpiewy, procesje i sypanie kwiatkami podoba. Spędzasz czas razem z kościołem (bo wszyscy katolicy tworzą kościół) i możesz spotkać się z Panem Bogiem w intensywniejszy sposób. Fajne jest to uczucie, że łączy nas ta sama miłość :)
  • Odpowiedz