Wpis z mikrobloga

#polityka #bekazprawakow #bekazlewactwa #rozsadek
http://www.nienawisc.pl/czego-sie-boicie-czyli-uchodzcy-w-polsce/
"Czego się boicie, czyli uchodźca zabił Polkę, a Polak zgwałcił Syryjkę"

Bardzo nie chciałem pisać na ten temat. Bardzo. Zrobię tym sobie wrogów ze wszystkich. Ale chyba muszę, bo aż mi się gotuje w środku.

Z jednej strony jakieś przygłupy chcą bić Włochów, Hiszpanów i Turków, bo mają ciemniejszą karnację. Z drugiej: jakaś niepełnosprytna kobieta z Wyborczej przelicza życia Polaków na życia Syryjczyków i wychodzi jej, że może kilku z nas odstrzelić w imię wyższego dobra.

Z trzeciej strony mamy działaczki rozmaitych ruchów pod tytułem „noszę sweter, czytam Joyce’a, moja racja jest najmojsza” piszczące byśmy zlikwidowali wszystkie granice i wszyscy radośnie trzymali się za ręce, aż jeden z nas nie krzyknie „Allah akbar” i nie odpali pasa szahida.

Z czwartej: niezbyt mądre, ale ładne Miriam Shaded z Magdaleną Ogórek bełkocą coś na temat uchodźców. I nikt nawet nie słucha co mówią, bo każdy wyobraża sobie, jak rozpinają te swoje garsonki i zaczynają się całować w programie publicystycznym „Chwila dla debila”. No serio, nawet, jak ktoś sobie tego nie wyobraża i ich słucha, to tam naprawdę nie ma czego słuchać. To jak z wazami z dynastii Ming: puste, bezużyteczne, ale za to ładnie wyglądają.

Z piątej strony: jakieś szczerbate przegrywy z dolin społecznych nabijają kieszeń cwaniakom z „Red is bad” kupując te wszystkie szkaradne koszulki z husarią i Polską Walczącą, tłukąc po ryjach turystów i profesorów mówiących po niemiecku (wiadomo, wróg!) i onanizują się odpalając na Youtube filmiki z rasistowskim bełkotem Mariana Kowalskiego.

Z szóstej: mamy polityków Prawa i Sprawiedliwości, ruchu Kukiza i Platformy Obywatelskiej, którzy na śmierci, nieszczęściu i ludzkim strachu robią to co umieją najlepiej: zbijają kapitał polityczny kłamiąc, szczując i powtarzając bzdury. Z głupoty, lub z wyrachowania. Mamy też ministra Błaszczaka. Przedstawiać chyba nie trzeba.

Wreszcie z siódmej strony: politycznie poprawni idioci pieprzą w mediach o terroryście Belgu, czy Brytyjczyku, zamiast o urodzonym w Belgii czy w Brytanii Tunezyjczyku, czy innym Algierczyku. Mamy redaktorów i redaktorki, jak ognia unikających tematu nieudanej asymilacji, którą taka Francja czy Anglia ma na własne życzenie. W ogóle nie próbujących dotknąć problemu współczesnego terroryzmu, bo jak się go dotknie, to może się okazać, że prawda nie leży po żadnej ze stron. A gdyby w Syrii zostali jeszcze jacyś Polacy to państwo redaktorstwo z lubością donosiłoby o tym, jak gwałcą Syryjki na gruzach Aleppo.

Ale w warszawskim, wykształconym towarzystwie jest dziś tak samo, jak na biedapodwórkach w podejrzanych dzielnicach, tak samo jak w różnych patobarach zaludnionych przez pato-Sebastianów i pato-Karyny. Albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Musisz się spolaryzować, albo narazisz się na ostracyzm lub lepę na ryj.

Nikt już – #!$%@? – nie myśli.
Nikt już – #!$%@? – nie sprawdza faktów
Wszyscy powtarzają te same bzdury.

A o co wam wszystkim ludzie kochani chodzi? Dlaczego ja, ty, oni dajemy się porwać przez jeden, czy drugi nurt bezrozumnej propagandy? Pro i anty.

Na przykład wy.

Wy, którzy zniszczyliście język polski do tego stopnia, że nadajecie słowom nowe znaczenia (dzięki wam słowo uchodźca stało się synonimem zabójcy) – o co wam chodzi?

Wy, którzy idziecie prostą drogą do czystek etnicznych – o co wam chodzi?

Wy, którzy cieszycie się jak #!$%@? pawiany, gdy zatonie łódź z ludźmi uciekającymi przed wojną, gdy widzicie trupa czterolatka wyrzuconego przez fale – o co wam chodzi?

Wy, którzy o polskości bredzicie, a będziecie drugiego Polaka lać w ryj i pluć na niego, bo ma inne zdanie – o co wam chodzi?

Wy, którzy pośrednio lub bezpośrednio przyczynicie się w końcu do czyjejś śmierci.

O co wam chodzi?

Pamiętacie, jak kiedyś baliście się przestępców? Dresiarzy? Jak w mediach czytaliście o tym, że kibole pobili, kibole zniszczyli? Mieliście wtedy takie same wypieki na twarzy, jak dziś gdy czytacie o terrorze. Pamiętacie uczucie, gdy słyszeliście, że jakiś Sebek w dresach napadł, ukradł zgwałcił? Dziś do Sebków dołączyliście. Dziś Polki piszą publicznie – z imieniem i nazwiskiem (Agnieszka Kubiak) – że wolą, by gwałcił je Polak niż brudny uchodźca.



Agnieszko Kubiak, do jasnej cholery! Ogarnij się. Może zamiast dawać się polaryzować i gwałcić przez uszy pomyślisz, że może jest opcja, by nie zgwałcił cię nikt? Ja bym na przykład tak wolał, ale to tylko moje zdanie.

Co się z nami stało? Ludzie kochani, żyjemy w całkiem niezłych czasach. Może nam się nie przelewa, ale obiektywnie żyje nam się najlepiej w powojennej historii Polski. Jeśli włączyć do tego przedwojenną to też jest najlepiej, bo przynajmniej większość z nas nie musi defekować do dołka wykopanego na podwórku. Nawet jeśli chodzi o ten słynny kapitalistyczny ucisk to hej! Nie umieramy w wieku 13 lat na gruźlicę tyrając w przędzalni po 12 godzin dziennie.

Więc o co nam chodzi? Słucham? O poczucie bezpieczeństwa? Przypomnijcie sobie lata 90. gdy młodzi chłopcy byli zastraszani nożami przez Sebków w centrum miasta i wracali do domu na bosaka. Albo wspomnijcie strzelaniny gangów pruszkowskich, wołomińskich, przypomnijcie sobie Nikosia, Pershinga. Wspomnijcie Parole i restaurację Gama. Serio, TERAZ czujecie się zagrożeni? TERAZ?

Ach, rozumiem. Wracamy do tego islamskiego, ciapatego zagrożenia. Wracamy do redaktora Rachonia z TVP, który pyta polityka, jaki ma plan na zlikwidowanie islamu. Nie zagrożenia, nie zamachów, tylko islamu. No dobra. To pogadajmy o tym chwilę.

W Polsce nie jesteśmy bezpieczni dlatego, że dzielna premier Beata Szydło zasłoniła Ojczyznę przyozdobioną broszką piersią i odparła nawałę muzułmańskiej dziczy prowadzonej przed Al Donalda Ibn Tuska w bojowym turbanie, na koniu krwi, #!$%@?, arabskiej.

W Polsce jesteśmy bezpieczni, bo mimo starań naszych polityków i ministrów obrony – od Zemkego po Macierewicza – jesteśmy mało ważnym graczem w wojnie na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy też bezpieczni, bo Polska nie była nigdy imperium kolonialnym i od zawsze jesteśmy zbyt biedni, by ktokolwiek oprócz Polaków i Ukraińców chciał tutaj żyć. Uchodźcy, których sprowadziła ta sama śliczna Miriam Shaded, spakowali się w środku nocy i uciekli do Niemiec. Chyba nie jest to dziwne, skoro z tego samego, ekonomicznego powodu uciekły stąd setki tysięcy Polaków.

Poza tym, w Polsce wcale nie jesteśmy bezpieczni, ale o tym później.

Słucham? Że jednak bzdura i to Szydło z Kaczyńskim i Orbanem nas chronią? Że tak wam mówią w mediach? Mówią wam też, że ziemię zniszczy meteoryt, a trzecia tajemnica fatimska to przewidziała. Mówią wam też, że uchodźcy zgwałcili polską dziewczynkę, ale Merkel osobiście to tuszuje. Mówią wam, że od kręcenia zabawką fidget spinner zmienicie się w geja i zaczniecie się modlić do szatana. Mówią wam też, że płacenie abonamentu to fajna zabawa.

Zdradzę wam sekret. Media nie są wiarygodne. Nie wszystkie. A im bardziej same nazywają się „niezależnymi” i „niepokornymi” tym bardziej powinna wam się zapalić czerwona lampka. Czasem media manipulują w interesie polityków, czasem dla pieniędzy, a czasem zatrudniają studenta za 1600 złotych polskich na umowę o dzieło i ten student ani nie chce, ani nie umie weryfikować informacji. Taki sam student pracuje zresztą na Czerskiej i robi dokładnie to samo, tylko w drugą stronę. Musicie weryfikować informacje za niego. We własnym interesie.

Sekret drugi: memy z Kwejka nie są wiarygodne. Nawet jeśli na Fejsbuka wrzuca je Paweł Kukiz, który kiedyś śpiewał średnie piosenki, a teraz zastąpił Przemysława Wiplera na stanowisku króla kuców i internetowych prawiczków, którym mama przynosi kanapki z ogórkiem (bo zdrowo) i którzy nigdy nie wychodzą ze swojej piwnicy.

Sekret trzeci: politycy kłamią i nie zależy im na tym, by wam było dobrze. Im jest dobrze i to wystarczy.

Sekret czwarty: argumenty anegdotyczne to nie argumenty. I #!$%@? mnie obchodzi, że kolega twojego szwagra znał gościa, którego kuzyn był kiedyś w Uppsali i na własne oczy widział, jak uchodźcy gwałcą Polkę na oczach policji, a policja nie reaguje, bo zabrania im tego tajna instrukcja z Brukseli. Nawet jeśli ta Polka wtedy śpiewała Rotę, a chmury układały się w wąs Marszałka Piłsudskiego. Serio. #!$%@? mnie to.

I teraz śmiało założę, że wszelkie informacje o morderczych uchodźcach czerpiesz z czterech powyższych źródeł.

No to weź się wreszcie ogarnij.

A teraz parę słów do ciebie Kazimiero Szczuko, dziewczyno z dredami i tabliczką „welcome”, do ciebie pani redaktor z Czerskiej, do was fejsbukowi wojownicy o prawa każdego człowieka: welcome to sobie zróbcie – #!$%@? – na rzeczywistość!

Ja wiem, ja wiem. Symetrii nie ma. Jedni chcą bić, drudzy bezrefleksyjnie pomagać. Nie patrząc komu. Ci pierwsi są gorsi, ale ci drudzy również szkodzą. Szkodzą wizerunkowi lewicy, bo reżim wyciąga ich głupotę w mediach i pokazuje paluchem: patrzcie! takie głupie są lewaki! Finalnie szkodzą też więc tym, którym chcą pomóc, bo tzw. zwykły człowiek zraża się do tej idei.

Więc zamiast pierdzielić na Fejsbuku o wrodzonym rasizmie Polaków i wspaniałej oliwkowej cerze panów Bum Bum zastanówcie się chwilę. Zastanówcie się, zanim znów powiecie coś bardzo głupiego.

O co wam chodzi?

Zakładam, że po pierwsze chcielibyście, by uciekający od wojny ludzie – uchodźcy w starym tego słowa znaczeniu – przestali umierać. Jeśli tak, to mam dla was radę: przestańcie kłamać.

Przestańcie do cholery pomijać realne zagrożenie, bo robicie tym uchodźcom krzywdę. Im więcej będziecie manipulować, im więcej będziecie bardziej pro-poprawni niż pro-rzeczywiści, tym więcej tych czterolatków utopicie. Utopicie ich własnymi rękami stukającymi te cholerne bzdury na klawiaturach waszych MacBooków Pro za trzy średnie krajowe.

O ile ludzie potrafią być na tyle głupi, że uwierzą w każdą bzdurę grającą na ich strachu, to nie uwierzą w każdą bzdurę odwołującą się do ich empatii.

Bo ludzie mają więcej strachu niż empatii.

I nie ma co nad tym ubolewać. To jest rzeczywistość, więc zdejmij cholera z Fejsbuka ten idiotyczny znaczek #pray for cośtam, spal swój doktorat z integracji międzykulturowej i zacznij myśleć. Jeśli chcesz robić propagandę, to się tego naucz. Albo zapłać mi dużo pieniędzy, to dam ci parę dodatkowych wskazówek. Na razie – szkodzisz.

Zrozumcie, że ludzie nie są tacy sami i nie wszyscy chcą z uśmiechem trzymać się za ręce. Wielokulturowość to wspaniała utopia, ale właśnie – utopia. Wy nie umiecie współtworzyć społeczeństwa z własnymi współobywatelami, waszej własnej współ-Polski, a chcecie ujednolicić cały świat? No, halo!

Tak się nieszczęśliwie składa, że wśród ludzi – wśród Polaków, Syryjczyków, Persów, Tunezyjczyków, a nawet wśród mieszkańców Papui pieprzonej Nowej Gwinei – są jednostki, które powinniśmy wyeliminować dla naszego wspólnego dobra. Ale to tylko moje zdanie. Jednak uważam, że lepiej przyznać, że w jakiejś grupie są jednostki, które trzeba odstrzelić, niż odstrzelić całą grupę. A do tego świat niestety dąży.

No, to o co wam jeszcze chodzi? Może o to, że w Polsce jest ten straszny rasizm i być go nie powinno? No oczywiście, że nie powinno. No oczywiście, że chłopcy z ONR i przyległości powinni być bici po ryju w Berezie Kartuskiej. Ale mamy już 2017 rok i tak się nie da. Nic nie zrobisz. Trzeba współegzystować. To zdaje się jedno z waszych ulubionych słów?

Gdybyśmy przestali bujać w obłokach, zauważylibyśmy jedną prostą rzecz.

Ludzie – w swojej masie – są głupi.
Polacy – w swojej masie – nie są rasistami.
Nie wszyscy. W masie są ksenofobami.

A ksenofobia to takie uniwersalne organki, na których politycy od lewa do prawa potrafią grać przewspaniałe melodie.

Polacy – jak każde jednolite, homogeniczne środowisko – ma skłonność do zachowań ksenofobicznych. Większe niż środowiska wielokulturowe. I to kolejny fakt i rzeczywistość, z którą nie ma się co kłócić, tylko trzeba ją przyjąć do wiadomości. Już tłumaczę tak, by europejsko wykształcone i politycznie poprawne panie i panowie to zrozumiały.

To jest to samo uczucie, jakie wy odczuwacie wyjeżdżając ze swojego homogenicznego Miasteczka Wilanów czy innej Willi Marina jadąc na imprezę do tego dziwnego kolegi mieszkającego w normalnej dzielnicy. Nie zaprzeczajcie, każdy z was ma takiego kolegę, bo bez niego nie moglibyście udawać wśród homogenicznych znajomych, że jesteście blisko ludzi i w ogóle znacie prawdziwe życie.

No więc (zdania nie zaczyna się od więc) jedziecie na tę imprezę, ale macie pełne portki, bo przecież ten dziwny kolega ma znajomych z różnych środowisk i oprócz magistrów i doktorantów etnografii i filozofii współczesnej możecie tam spotkać Janusza, mechanika samochodowego. I oczywiście go spotykacie. I ten Janusz opowiada czerstwe dowcipy o zabarwieniu seksualnym (zgroza!), nie czytał nigdy Żiżka (skandal!), a do tego głosował na PiS (najgorzej). I myślicie sobie: ta impreza byłaby całkiem udana, gdyby nie ten Janusz.

I tak właśnie się czują dziś Polacy, ci zwykli z miast i wsi. Tylko, że oni jeszcze tego Janusza – a raczej Ahmeda – nie spotkali. Oni dopiero na tę imprezę jadą, ale już wyobrażają sobie, co ten Janusz-Ahmed może tam #!$%@?ć.

To jest właśnie ksenofobia. Strach przed obcymi i zamykanie się w kółeczku wzajemnej adoracji. I to robi teraz Polska spod znaku koszulki „patriotycznej” i Polska „poprawna” politycznie. Dla jednych obcymi są mityczni uchodźcy w Polsce. Dla drugich – Polacy.

Ja wiem, że jestem idealistą, ale czy wy – spolaryzowani debile – nie moglibyście wreszcie zacząć słuchać się nawzajem? Bo oddzielnie żadne z was nie ma racji. A razem macie jej wiele. Tak, nie wszyscy muzułmanie są źli. Tak, to tylko garstka. Ale tak – istnieje zagrożenie. Każde z was ma trochę racji. I trochę jej nie ma.

W końcu ktoś zrobi zamach w Polsce. Ale wy – zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, pierdzieleniem swoich bzdur nic z tym nie zrobicie. Nie zrobicie nic powiewając flagą, ani bijąc bogu ducha winnych pracowników budki z kebabem.

A co możecie zrobić chwilę przed tym, jak ktoś zacznie strzelać i wybuchać, albo chwilę po?

Możecie nie siadać w miejscu publicznym tyłem do sali.
Możecie obczaić najbliższe wyjścia ewakuacyjne.
Możecie przestać chodzić z nosem w komórce, tylko zacząć się rozglądać po ulicy.
Możecie zacząć nosić wygodne buty, w nich lepiej się ucieka.
Możecie nie uciekać w tę samą stronę co reszta tłumu.
Możecie nauczyć się udawać trupa.
Możecie – jeśli macie taką możliwość – pomóc drugiej osobie.
Możecie poczytać o tym w internecie u mądrzejszych ludzi niż ja.

Myślę, że zamach w Polsce kiedyś będzie, ale myślę też że prędzej szlag mnie trafi od słuchania idiotyzmów wygadywanych przez jedną i drugą stronę, niż zabije mnie facet w turbanie.

Przynajmniej taką mam nadzieję.
  • 1