Wpis z mikrobloga

#polska #mops #prawo #logikarozowychpaskow #dobrazmiana
Byłem w mopsie bo mi chcą prawko odebrać za niepłacenie alimentów.
- Dzień dobry ja w sprawie takiej i takiej.
- Już pana teczkę znajdziemy
- Tutaj jest napisane że nie płacę a płacę
Pokazuje potwierdzenia przelewów od księgowej i to co extra płaciłem
- Ale ja nie mogę tego przyjąć
- Dlaczego?
- Takie mamy procedury
- To proszę zadzwonić do księgowej
- Nie mogę.
- To ja laptopa przyniosę że wszystko jest płacone
- To tak nie działa.
Pan dostawał wezwanie na wywiad i dopiero jak panu się pali grunt pod nogami przychodzi pan.
- A co ja jestem, wampir, żeby ze mną wywiady przeprowadzać? Pracuję od 9 do 17.
- Trzeba było przyjść.
- Ma pan potwierdzenia przelewów, czego pani chcę więcej?
- Umowy o pracę.
- Mam, ale starą, teraz mam list intencyjny od nowego pracodawcy
Pokazuje, urzędniczka popatrzyła na kwotę, delikatnie się skrzywiła.
- Jakie pan ma wykształcenie?
- Średnie.
- Nie mogę tego przyjąć bo to jest w obcym języku.
- A pani ma wyższe?
- Tak
- I nie uczyli was tam języków?
- Uczyli.
- To o co chodzi?
- Proszę przyjść z nową umową o pracę i na wywiad.
- Ale ja pracuje od 9 do 17 a wy macie czynne od 7 do 15 więc jak to tak?
(Dojazd mi zajmuje ok 2 godzin)
- Będzie się musiał pan urwać.
- W pierwszym tygodniu pracy?
- No tak, jak pan się nie stawi złożymy wniosek do prokuratora o zatrzymanie prawa jazdy.
- Ok, dowidzenia.
biczek - #polska #mops #prawo #logikarozowychpaskow #dobrazmiana 
Byłem w mopsie bo ...
  • 70
  • Odpowiedz
@biczek: Weszła w życie niedawno ustawa, że faceci, którzy zalegają z alimentami przez okres 3 miesiące bądź więcej podlegają karze pozbawienia wolności.

A ty nie płacisz od 6...
  • Odpowiedz
Zatrzymanie prawa jazdy za nie płącenie alimentów? xD XD Dx xd

Za picie alkoholu w parku będą odbierać kartę szczepień? xD


@Rogovic: Brzmi to dość głupio ale pomyśl tak. Co zrobić z ludźmi którzy pracują na czarno albo im się robić nie chce? Jak nie płacą to płacimy za nich my wszyscy w ramach funduszu alimentacyjnego. Jak ich zamkniemy w więzieniu to będziemy płacili za nich my wszyscy. Jakieś prace
  • Odpowiedz
  • 2
@biczek Że #!$%@? co !!?? Zabierają prawko za niepłacenie alimentów !!?? Czy ktoś upadł na głupi łeb, że wpadł tak #!$%@? pomysł ?
  • Odpowiedz
@biczek: W takich miejscach często sytuacja zmienia się, gdy wyciągasz kartkę, długopis i prosisz panią o podanie nazwiska oraz kontaktu do przełożonego. Smutne, że trzeba robić takie prymitywne rzeczy, a jeszcze gorsze, że to nadal działa :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Trollunio Przecież komornik wchodzi na konto bankowe takich osób które nie płacą a jak nie ma konta to licytacje. Ale zabieranie prawka to #!$%@? pomysł, w takim razie powinni zabierać też prawko tym którzy mają jakieś wyroki sądu za pobicia, kradzieże itp.
  • Odpowiedz
@HaSSaN No i zgadzam się, powinni. Wiesz, jak ktoś regularnie unika alimentów, to pewnie nie ma konta, nic nie ma na siebie zarejestrowanego etc. To co mu mają zabrać? W jakiś sposób trzeba takim ludziom utrudniać życie.
A dlaczego wg Ciebie to zły pomysł?
  • Odpowiedz
  • 1
@Trollunio Dla mnie jest to bardzo zły pomysł z tego względu, że prawo jazdy nie ma nic do rzeczy, jest to umiejętność którą zdobywa się swoją wiedzą i wysiłkiem uczęszczając na prywatne lekcje jazdy które kończą się zdaniem egzaminu państwowego. Poza tym dzięki prawu jazdy ktoś może łatwiej podjąć pracę a może nawet zostać zawodowym kierowcą. Równie dobrze, państwo powinno zabierać nie wiem, licencje pilota, ratownika medycznego czy chociażby dyplom wyższej
  • Odpowiedz