Wpis z mikrobloga

#polska #mops #prawo #logikarozowychpaskow #dobrazmiana
Byłem w mopsie bo mi chcą prawko odebrać za niepłacenie alimentów.
- Dzień dobry ja w sprawie takiej i takiej.
- Już pana teczkę znajdziemy
- Tutaj jest napisane że nie płacę a płacę
Pokazuje potwierdzenia przelewów od księgowej i to co extra płaciłem
- Ale ja nie mogę tego przyjąć
- Dlaczego?
- Takie mamy procedury
- To proszę zadzwonić do księgowej
- Nie mogę.
- To ja laptopa przyniosę że wszystko jest płacone
- To tak nie działa.
Pan dostawał wezwanie na wywiad i dopiero jak panu się pali grunt pod nogami przychodzi pan.
- A co ja jestem, wampir, żeby ze mną wywiady przeprowadzać? Pracuję od 9 do 17.
- Trzeba było przyjść.
- Ma pan potwierdzenia przelewów, czego pani chcę więcej?
- Umowy o pracę.
- Mam, ale starą, teraz mam list intencyjny od nowego pracodawcy
Pokazuje, urzędniczka popatrzyła na kwotę, delikatnie się skrzywiła.
- Jakie pan ma wykształcenie?
- Średnie.
- Nie mogę tego przyjąć bo to jest w obcym języku.
- A pani ma wyższe?
- Tak
- I nie uczyli was tam języków?
- Uczyli.
- To o co chodzi?
- Proszę przyjść z nową umową o pracę i na wywiad.
- Ale ja pracuje od 9 do 17 a wy macie czynne od 7 do 15 więc jak to tak?
(Dojazd mi zajmuje ok 2 godzin)
- Będzie się musiał pan urwać.
- W pierwszym tygodniu pracy?
- No tak, jak pan się nie stawi złożymy wniosek do prokuratora o zatrzymanie prawa jazdy.
- Ok, dowidzenia.
  • 70
Wiem że dla ciebie może to być dziwne, ale sprawy urzędowe załatwia się na piśmie, a nie na "gębę" skoro dostałeś oficjalne pismo z decyzją to zgodnie z treścią tego pisma musisz się odwołać. Odwołanie robi się na piśmie i wysłać poleconym lub składa poprzez ePUAP. Twój wydruk przelewu nic nie znaczy bo taki wydruk, może sobie zrobić każdy. Zrobiłeś błąd lekceważąc wcześniejszą korespondencję,gdyż zapewne było w niej napisane, że niestawienie się
@goras: Terminu jeszcze nie przegapiłem bo mi jeszcze czas do przyszłego piątku został.
Czyli według Twojego tego jak dołączę potwierdzenia przelewów do pisma to już ok? Mam sprowadzić księgową z wawy? Ja jej na oczy nigdy nie widziałem.
@biczek: sprowadzenie księgowej nic nie da, bo jak byś robił przelew w banku to kasjerkę byś przyprowadzał ? :)

Weź zakryj swoje wszystkie dane i podeslij mi na PW to pismo to spróbuje się dowiedzieć.
@biczek:
1. przesyłałeś pieniądze z rachunku sp. z o.o. przez co pewnie jest problem (była ukochana mogła zgłaszać, że jej były ukochany nie płaci - tyle dobrze, że była sygn. akt)
2. na gębę to załatwiałeś, bo trzeba było papierki wysłać pocztą albo złożyć osobiście (podbita kopia dla ciebie; dla nich oryginał odpowiedzi na wezwanie). Poszedłeś sobie pogadać i nie ma śladu po twojej wizycie.
@biczek:
komuś się nie chciało albo wygodniej jest im ciągnąć postępowanie, w każdym ktoś od ciebie powinien wziąć potwierdzenia wpłat + oświadczenie, że spółka płaciła w twoim imieniu (np. na podstawie dyspozycji przekazania części wynagrodzenia na określony rachunek bankowy, z podaniem sygn. akt)
@biczek:
widzę, że wydano decyzje, od której powinieneś się odwołać załączając potwierdzenia wpłat. Babka nie przyjęła kwitów choć powinna, nie twoja wina, napisz odwołanie i wyślij jak najszybciej żeby termin nie minął.
#!$%@? i co da to że mu zatrzymaja prawo jazdy? To że np straci możliwość zarobku i spłaty zobowiązań, to jest #!$%@? chore, prawo jazdy to dokument a nie pieniądz. Chore #!$%@?, chory przepis
@biczek: W Polsce jest rynek pracownika - urzędasa xD

Byłem w mopsie bo mi chcą prawko odebrać za niepłacenie alimentów.

płacę i mam potwierdzenia


To u nas trzeba udowadniać niewinność? Myślałem że nie jesteśmy tacy "nowocześni"...

Kiedy wprowadzą kary za fałszywe zeznania? Nie dość, że to dodatkowa praca dla urzędasów, angażowanie przeróżnych instancji do wykroczenia które nie zaistniało, to jeszcze problemy dla niewinnego. WTF?