Wpis z mikrobloga

Hej. Mam dwa pytania do Mirków z #krakow

1. Jadę jutro rano do Waszego miasta pociągiem. Wysiadam na Kraków Główny, gdzie mam przesiadkę do Tarnowa. Na przesiadkę mam około 12 minut, czy jest to wykonalne? Nigdy nie byłem na dworcu PKP w Krakowie, więc jest ktoś może kto by opowiedział jak się najłatwiej przesiąść z Pendolino z Warszawy w Koleje Małopolskie do Tarnowa. Zdążę w tym czasie?

2. Polecicie jakieś miłe miejsce w pobliżu Krakowa Głównego, gdzie mógłbym usiąść z laptopem na około 2-3 godziny i popracować na laptopie? Tak, żeby dało się czegoś dobrego napić i było Wi-Fi.

A dodatkowe pytanie do znawców #pkp i #pendolino czy orientujecie się czy te pociągi na trasie Warszawa-Kraków są w miarę punktualne czy raczej rozkład można traktować tylko jako orientacyjny rozpis? I dodatkowe czy w #kolejemalopolskie da się kupić bilet u konduktora? Bo chyba nie zdążę w te 12 minut zakupić biletu w kasie...

#kolej #tarnow #malopolska
  • 5
czy jest to wykonalne?


@gobi12: z @reggy zrobiliśmy przesiadke w 2 minuty, musisz zejść w dół lub wyjść do góry i zejść na odpowiedni peron

Zdążę w tym czasie?


jeśli będzie o czasie to na luzie

A dodatkowe pytanie do znawców #pkp i #pendolino czy orientujecie się czy te pociągi na trasie Warszawa-Kraków są w miarę punktualne czy raczej rozkład można traktować tylko jako orientacyjny rozpis?


o czasie w większości

I
2. Polecicie jakieś miłe miejsce w pobliżu Krakowa Głównego, gdzie mógłbym usiąść z laptopem na około 2-3 godziny i popracować na laptopie? Tak, żeby dało się czegoś dobrego napić i było Wi-Fi.


@gobi12: zależy co rozumiesz przez coś dobrego, wifi masz w całej galerii jak coś

I dodatkowe czy w #kolejemalopolskie da się kupić bilet u konduktora?


@gobi12: chyba tak, ale niech ktoś dla pewności potwierdzi
@gobi12: Pociągi na trasie Warszawa-Kraków są punktualne.

1. Akcja zmiany peronu zajmuje 2-3 minuty. Bilet możesz kupić w pociągu, w większości są automaty biletowe lub po przez SkyCash.

2. Starbucks jest w Galerii jest najwygodniejszym miejscem ale nie polecam korzystać w publicznego wifi jeśli zdasz o swoje dane.