Wpis z mikrobloga

Facebook naprawdę wprowadził kolory tęczy jako symbol dumy.

Aby korzystać z emotki, należy....


Ludzie więc okazują "dumę" pod przeróżnymi postami, zdjęciami, wątkami - niekoniecznie związanymi z seksualnością. ;)

Moje pytanie brzmi - czy poważnie zależy im (fejsbukowi, znaczy, i zleceniodawcom) na to, aby wryć ludziom w głowy utożsamianie bycia pro-gender-homo-trans-filiem (a przy okazji heterofobem, jak często zauważam) z dumą - a jeśli tak...to dlaczego?

Już pomijając kwestię tego Z CZEGO TU BYĆ DUMNYM (gdyż w moim słowniku, przestarzałym już chyba, duma wiąże się z poczuciem osiągnięcia czegoś znaczącego, odniesienia sukcesu, a nie tego, że podnieca mnie to, co podnieca - bo przecież orientacje seksualne są wrodzone, a nie nabyte, czyż nie, #lgbt ? ), to czy nie jest to otwarte dzielenie ludzi na lepszych i gorszych (wyobraźcie sobie ikonkę "dumny" w postaci białej buźki, albo ogłaszanie jakiegoś miesiąca "Miesiącem heteroseksualnej, monogamicznej rodziny"), wmawianie dzieciakom, że seksualne odchylenia od normy (no z tym kłócić się nie możecie) to powód do dumy i właściwie, to po co tak? Przecież mogliby zamiast tęczowej flagi wymyślić dumną minkę, symbol pucharu, cokolwiek.

Ciekawam Waszych refleksji.

#pytanie #pytaniedoeksperta #socialmedia #gender #lgbt #facebook
Pobierz nvmm - Facebook naprawdę wprowadził kolory tęczy jako symbol dumy. 

Aby korzystać ...
źródło: comment_V9lIeN2ZiMb7SJC3n0qeA8l6FyrcpHvu.jpg
  • 92
@nvmm: ja #!$%@?ę, nie ma to jak #!$%@?ć długi tekst nie mając pojęcia o czym się pisze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
gay pride to poczucie własnej wartości, brak wstydu i strachu przed byciem sobą w obliczu dyskryminacji. elo.

@shadowsof2: no tak, fajnie jest wyśmiewać cudze problemy, chamstwo pełną gębą. wiesz jak osobie z małego miasta, mającej konserwatywnych rodziców jest ciężko się otworzyć przed rodzicami, wiedząc że
@Lisek_Chrystusek: Litości.

Odwagi to trzeba jak się było kawałem #!$%@? i ludzie będą mieli kolejny powód żeby Cię nienawidzić, a nie, że jesteś homo. Gorzej jak typ miał jazdy, że po pijaku dotykał innych facetów "dla żartu ehhehe", a później #!$%@? dotykani kumple dowiadują się, że w sumie to nie były żarty tylko ich obmacywał.
@shadowsof2: zdecydowanie się mylisz. Znam osobiście przypadki, gdzie koledzy i koleżanki byli bardzo blisko z rodzicami, ale dla nich homoseksualizm to niewybaczalny grzech i dla nich są dwie drogi- albo dziecko przestanie mówić te głupoty i wejdzie w normalny heteroseksualny związek, albo nara. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej że mieli #!$%@? relacje...

Fakt, bo słowa nie potrafią ranić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówiąc już o tym,
@shadowsof2: Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile trzeba miec w sobie odwagi, aby wyjawić przed rodzina ze jest się gejem. Ja do końca nie byłem pewien jak zareaguje moja rodzina. Czy zaakceptują mnie takim jaki jestem, a może odwrócą się ode mnie i stracę ich na zawsze? Nikomu nie życzę aby kiedykolwiek musiał podejmować taka decyzje, stres przy tym jest nieziemski.
@shadowsof2: tylko że jak nie masz żony, bo sobie żadnej nie znalazłeś, to po prostu mówisz prawdę. A jak jesteś gejem i boisz się o tym powiedzieć, to codziennie musisz kłamać. Jesteś na wakacjach ze swoim facetem i po powrocie nie możesz się nikomu pochwalić zdjęciem, tylko co najwyżej możesz powiedzieć hehe ze znajomymi byłem i nie mam żadnych zdjęć. nic przyjemnego jest w życiu w kłamstwie i w ukrywaniu tego
@prawa_reka_sorosa: @Galvay: Chyba jesteśmy z innego rocznika. Nie używam fb, nie robię zdjęć i gówno mnie obchodzi co u kogo.

Dalej uważam, że jeśli nie wyglądasz jak "pedał", tylko jak gej (tzn. zadbany, dobrze ubrany facet), to byłoby bez większego problemu. Do 18 roku życia może i muszą przemilczać takie numery, jeśli pochodzą z rodziny rednecków, ale jak już 18 pęknie, to już tym bardziej nie widzę problemu.
@shadowsof2: to chyba kwestia bycia aspołecznym i braku chęci nawiązania bliższych relacji z ludźmi z Twojego otoczenia, a nie rocznika :P

w wieku 18 lat to akurat się jest jeszcze w szkole, więc wciąż trochę kiepska sytuacja. No i chyba największy problem zwykle nie polega na tym, że Cię rodzice zostawią na lodzie, tylko na tym że tracisz oparcie psychiczne w rodzicach i więź z kim bliskim. Być odtrąconym prze kogoś