Wpis z mikrobloga

@Milka03: Najwięcej zależy od tego jak bardzo różnią się syllabusy. Jeśli masz racjonalny scenariusz, np. elektronika -> automatyka na pierwszym roku to jak najbardziej realne, ale już z geologia -> informatyka może być problem i lepiej się zrekrutować od nowa. Ogólnie poza tym to raczej łatwo, znam kilka osób które się przeniosły i nie miały z tym większych problemów
@simun Mam jeszcze pytanie, czy jak jest trochę różnic w programie to czy jest szansa że jak się powie, że się je wyrówna (tj. odrobi ten przedmiot) to się zgodzą?
@Milka03: Oceny mają znaczenie, ale w jakim stopniu to już kwestia każdego przypadku osobno. Przedmioty musisz odrobić, ich ilość też ma wpływ na decyzje dziekana. Po pierwszym semestrze najlepiej sie przenieść, bo różnice są małe ;)
@Milka03: Przenosiłam się dwa razy, jak coś to odpowiem a wszystkie dodatkowe pytania.
· Można po pierwszym semestrze, oceny mają znaczenie, jeśli różne wydziały to większe, jeśli ten sam to mniejsze.
· Przy odrobieniu przedmiotu bardzo dobrze patrzyli na moim wydziale – nie miałam żadnego problemu.
· oczywiście ilość różnic które ewentualnie sobie zostawisz na następny rok (są bezpłatne) ma naprawdę ogromne znaczenie. IMO opłaca się zostawić tak 1/3, ja zostawiłam
@Axoi Widzisz chodzi o to że wybieram się w tym roku na AGH i martwię się czy starczy mi ilość punktów jakie uzyskam na maturze. Chciałbym iść na Informatykę i chce się dowiedzieć czy miałabym problem z przeniesienie się.
Zależy mi a punktów może braknąć więc orientuje się co robić. Patrzę na syllabus i staram się jak najlepiej wybrać. Myślami czy nie pójść na inną uczelnie i może tak się przenosić ale
@Milka03: pod żadnym pozorem nie idź na WFiIS, nawet jak na reszte ci punktów zabraknie, w tym momencie ta infa jest jebnięta, a najnowszy syllabus pokazał, że ten kto to wymyślał zjarał potężnego gieta.
@Milka03: kumpel tam poszedł i co się z nim widze to słysze, że jeden z większych błędów w życiu. Nie powiem, że reszta spoko, bo nie wiem. Jestem na wfiis i widze co to się #!$%@?, oszczędź sobie tego :P
@Milka03: Przemysłowym czyli inżynierii metali i informatyki przemysłowej? Jestem tu. Powiem tak – ja IS tam nie polecam, byłam, widziałam, zrezygnowałam. Bardzo dużo syfiastych przedmiotów typu wytrzymałości materiałów i tak dalej… Co do inżynierii obliczeniowej tu – polecam jako pierwszy kierunek do przenoszenia na informatykę lepszą, ewentualnie zostania jeśli Ci się spodoba. Nie ma żadnych dziwnych wytrzymałości metali. :P Syllabus jest dobrze do "przenoszenia się przystosowany", później tez jest fajny, jest