Wpis z mikrobloga

Warszawo, co jest z toba nie tak?

- dlaczego wciaz wygladasz jak srodkowoazjatyckie miasto rodem z Kazachstanu?
- dlaczego jestes szara, bura, smutna?
- dlaczego jakosc nowej architektury jest u ciebie tak "srednia"?
- dlaczego nie widac po tobie tego, ze jestes stolica, tylko brzydsza i biedniejsza siostra Krakowa, Wroclawia czy Poznania?
- dlaczego jestes tak nieprzyjazna dla pieszych, poprzecinana "autostradami" jak w Moskwie?
- dlaczego nie masz jednego, charakterystycznego "centrum"?
- dlaczego PKiN i tereny wokol niego sa takie puste, depresyjne, zaniedbane?
- dlaczego mimo, ze nie masz juz prawie oclalalych kamienic przedwojennych, te pozostale po wojnie, sa czesto w stanie ruiny?

Smutne, "biedne", antyludzkie miasto!

Kochani, zamiast ladowac sie w zycie w tym smutnym i brzydkim miescie, pomyslcie o miastach bardziej kompaktowych!
Wroclaw, Gdansk, Krakow czy Poznan! Piekne stare miasta, wiele boskich kamienic, wiele terenow zielonych, miasta mozna objechac na rowerze czy wrecz obejsc pieszo!

#warszawa #wroclaw #gdansk #poznan #krakow #gdansk
Zyd_Suss - Warszawo, co jest z toba nie tak?

- dlaczego wciaz wygladasz jak srodko...

źródło: comment_EC54TuaLgqiiqBD71Uqs0ZGhLCZqXFB5.jpg

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Pewnie zarzudka, ale w pewnych kwestiach się zgodzę. Nie znosiłem chodzić po Warszawie na piechotę, tego marnotrastwa przestrzeni jak w Kazachstanie, wszędzie daleko chociaż miasto można by skondensować na powierzchni dwa razy mniejszej.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: to weź zacznij opisywać wdzięki Wrocławia a Warszawie daj spokój.
Ja rozumiem, że nie każdemu musi się tutaj podobać ale jak tak bardzo ci źle tutaj wracaj do siebie..
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Bo to miasto założone około 70 lat temu przez komunistów i przez nich zbudowane z typowym, komunistycznym rozmachem.

To, że powstało na fundamentach starej Warszawy i paręnaście bloków przy starówce ucharakteryzowano na stare kamienice nie zmienia tego faktu.
  • Odpowiedz
Chodzi o to, ze skoro Warszawa jest taka bogata, skoro komuna skonczyla sie prawie 30 lat temu, to dlaczego wciaz obraz Warszawy jest taki mizerny? Tak ciezko jest chocby wyczyscic socrealistyczne kamienice? Tak ciezko jest wymienic chodniki? Ciezko jest posadzic wiecej drzew?
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: nie kumam tej totalnej podniety na "stare". Stare miasta, stare kamienice, stare parki itp., i że to niby najlepsze co może być. Ja tam lubię tzw. warszawskie city i te wielkie wieżowce - czuje się jak w wielkim mieście, choć kupa ludzie wiesza na nich psy (głównie z krakowa - IMO strasznie zasyfionego miasta).
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Jeśli to bait, to niezły, bo odpisałem. Ale fajnie by było jakbyś podał konkretne argumenty a nie bóldupił:

-szara, bura, smutna?
To akurat ciekawe, bo Warszawa ma bardzo wiele parków, skwerów, bardzo atrakcyjne tereny nad Wisłą, a jako cała aglomeracja ma też bardzo wiele przyjaznych, zielonych, urokliwych miasteczek - Podkowa Leśna, Komorów, Konstancin

- jakość nowej architektury "średnia"
Plażo, proszę. Jest bardzo dużo świetnych realizacji, zarówno nowych jak i renowacji.
  • Odpowiedz