Wpis z mikrobloga

#uk

Dodstałem właśnie z pracy P 60 za tamten rok. Gdzieś coś zgłaszać,dzwonić czy po prostu nie wyrzucać i trzymać?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marekrocki: nie wyrzucać i trzymać będzie ci kiedyś potrzebne. Jest to ważny dowód udokumentowania twojego pobytu tutaj. Ja na przykład mam wszystkie p60 i teraz mi sie przydały do wniosku o rezydenta, też dzięki p60 wiesz ile zarabiasz na rok to tez potrzebne przy niektórych wnioskach :)
  • Odpowiedz
@marekrocki: na stronie HMRC możesz spróbować odzyskać podatek online, osobiście mi się to nie udało, bo niby mieli za mało danych o mnie, ale spróbować warto
  • Odpowiedz
@marekrocki
Home revenue samo ci powinno przyslac czek tylko mozna czekac nawet do 3 miesiecy. Wszystko na stronie jest. Ja swoj dostalem chyba kolo lipca. Jak chcesz ba konto to musisz sie u nich zarejestrowac i podac dane ale na ta wyplate juz za pozno
  • Odpowiedz
@marekrocki
Ta, ja nic nie robilem i przyszedl mi czek, chyba ze adres zmieniales i moga wyslac na stary. Poczytaj do kiedy rozliczaja. Jakby sie cos dzialo to i tak mozesz kase odzyskac do chyba 3 lat wstecz (nie pamietam dokladnie)
  • Odpowiedz
@marekrocki: £633 zwrotu? Bzdura. Pamiętam, że za pierwsze trzy lata pracy w agencji miałem ok. £300 zwrotu lub jeszcze mniej. Swoją drogą, śmieszna sprawa. Wracam sobie kiedyś z domu, a na podłodze leży list. Otwieram, czek ze zwrotem podatku. Tak po prostu. To był dobry dzień :)
  • Odpowiedz
  • 0
@marekrocki jak nie napiszesz to możesz czekać nawet 5 lat sam tak miałem kiedyś drobna suma byla to mi się nie chciało i sami przysłali po takim czasie ;)
  • Odpowiedz