Wpis z mikrobloga

@janeeyrie No tak, nutria = dziecko. Doprowadzenie dziecka na skraj rozpaczy i zniszczenia psychiki na resztę życia to to samo co hodowanie fretki czy innego zwierza w baaardzo dobrych warunkach, by miało dobre futro by następnie zwierzę zostało humanitarnie zabite.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: usunąłeś, bo jesteś za głupi aby pojąć na czym polega wolny rynek, co tylko potwierdzasz usuwając mój wpis.

Ciekawe dlaczego wrzuciłeś rozklekotaną fermę zamiast takiej nowoczesnej?


Oh twoim dowodem są firmy reklamowe hodowców zwierząt na futra? Masz tutaj nagranie z ukrytej kamery z dokładnie takiej samej polskiej
Clefairy - @ImInLoveWithTheCoco: usunąłeś, bo jesteś za głupi aby pojąć na czym poleg...
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco J--------e. Wykop peel. Miejsce gdzie śmieci ludzkie stalkuja innych i niszczą im nieraz życie ale jak chodzi o noszenie na szyi resztki swistaka czy innej fretki to im o--------a. Poziom emocjonalny przedszkola, gdzie w grupie się zgnoi odrzutka, ale za kotkiem czy króliczkiem to się będzie płakało dniami. Jestem ciekaw czy to nie jest przypadkiem rozszerzenie ojkofobii na cały gatunek.
  • Odpowiedz
@Clefairy: widzisz- dalej jesteś chamem i prostakiem :( który sobie nie radzi bez wycieczek personalnych.

Zresztą uważasz, że przetrzymywanie lisów w ładnych klatkach, w których nie mogą się normalnie poruszać jest lepsze od przytrzymywanie lisów w brzydkich klatkach, w których nie mogą się ruszyć?


Nie w zasadzie to jeden pies, a właściciel ma prawo robić ze swoją własnością prawo robić co zechce. Po prostu boli mnie, ze starasz się zbudować obraz biznesu futerkowego jako czegoś strasznie
  • Odpowiedz
porównujesz niewolnictwo do hodowli zwierząt na futra?


@abdullahibnalibali: kolejny wypokowy geniusz nie rozumiejący pojęcia "analogia".

Nikt tutaj tego nie porównuje, ale odpowiedź na argument, że "jak zakazać, przecież to dochodowe". I w tym wypadku - jeśli dla dochodu pomijamy kwestie moralne - możemy zacząć sprzedawać niewolników, ludzkie organy, niemowlęta na macę czy chrześcijan na egzekucję ISIS.

Może to niemoralne, ale za to jakie dochodowe!
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco:

widzisz- dalej jesteś chamem i prostakiem :( który sobie nie radzi bez wycieczek personalnych.


Teraz mi będziesz w każdym komentarzu wypominać, że nazywam cie prymitywem (co jest prawdą) dla którego jedyną wartością w życiu są pieniadze? Nie masz innych argumentów do obrony swojego bełkotu o wolnym
  • Odpowiedz
@Clefairy:

To jak popierasz nagrywanie hard-p---o ze zwierzętami i filmów sadystycznych, bo to też może być ogromny biznes dla polski?


Nie popieram, ale jak ktoś lubi to niech sobie nagrywa- co mi do
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Wiem, że pewnie empatia do zwierzaków jest ci obca. Więc abstrahując od tego dużym problemem w hodowli zwierząt są kwestie ekologiczne i używanie bardzo dużej ilości związków chemicznych które służą do czyszczenia i garbowania skór. Związki bardzo trudne do zutylizowania jak formaldehyd i chrom czyli substancje rakotwórcze. W dodatku mnóstwo innego dziadostwa chlor, aluminium i takie tam.

Kraje europejskie wycofują się z hodowli zwierząt zarówno z powodów ekologicznych jak
A.....c - @ImInLoveWithTheCoco: Wiem, że pewnie empatia do zwierzaków jest ci obca. W...

źródło: comment_x8l5dGIPvF2yftpNlyXzOmXeVIJR0TXx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
"analogia"


@NapalInTheMorning: super analogia, porównywanie życia ludzi i zwierząt. Poza tym, czy ktoś te zwierzęta katuje, że porównujesz do takich przykładów?
Lepszą analogią byłoby, czy skoro zabijanie zwierząt w cywilizowany sposób, dla pozyskania jedzenia jest moralne, a zabijanie dla futer już nie? To są przykłady do których można porównywać.
Bo ja nie rozumiem, co w tym mniej moralnego. Przecież mięso jemy także dla przyjemności i można byłoby je wykluczyć z
  • Odpowiedz
@Friks: oj tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako klub jesteśmy oczywiście przeciw. Głosowaliśmy przeciw jak taki sam projekt zgłaszała .Nowoczesna na początku kadencji...
  • Odpowiedz