Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Szukam jakiejś folii lub czegoś przezroczystego co przyklei się do szyby samochodu (od wewnętrznej strony) i będzie trzymać jakiś czas.
Chodzi o to aby po przyklejeniu dało się łatwo taką folię odkleić od tej szyby. Podobnie jak magnes od lodówki.
Po krótkich poszukiwaniach dotarłem do czegoś takiego jak folia elektrostatyczna, statyczna, adhezyjna. Chociaż nie jestem pewien czy są to wymienne definicje.

Czy to jest dokładnie tym czego potrzebuje?
A inne czy w Krakowie jestem w stanie dostać gdzieś takie cudo?

#krakow #pomoc #pomocy
  • 11
@toczos: są folie do aut, w rolkach janusze na allegro sprzedają - do tego płyn odpowiedni (też mają) którym przyklejasz folię do szyby - nie zostawia śladu i odchodzi bez problemu, jak zrezygnujesz (trochę tak jakbyś to złapał na wodę, ale trzyma i nie wysycha)
@roztoczanin @almet73: No nie do końca. To zawiera klej a tego chcę uniknąć. Chodzi mi o to aby przyłożyć coś do szyby auta na jakiś czas a potem to spokojnie zdjąć. Bez klejenia.
Z tego co widziałem raz czy dwa to niektórzy mają jakieś legitymacje parkingowe czy coś takiego na taki patent. Nie przykleja się do szyby tylko przylega do niej jak magnes.
@toczos: ja miałem na szybach w domu folię, z której później zrezygnowalem - odchodzi bez problemu, później płyn do szyb i szmatka i nie ma śladu. Ten płyn do folii jest min. po to abyś mógł ją łatwo zdjąć i nałożyć jeszcze raz (ile razy chcesz) - jeśli np źle ogarniesz i pęcherzyki powietrza się zrobią.

Posłuchaj mireczków jak Ci dobrze radzą, tak to się robi :P
@roztoczanin @almet73: Klejenie jest statecznością i chodzi mi o to aby znaleźć opcję by tego nie robić. Stąd pytanie o folię statyczną (elektrostatyczną).
Mimo łatwego usuwania tego kleju to chciałbym uniknąć klejenia.