Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą sebki trąbiące na rowerzystów. Jadę sobie do pracy i stoję koło świebodzkiego, na skręcie w lewo. Na tym pasie jest też możliwość jazdy prosto. Wyciągam rękę i sygnalizuje, że skręcam ale za mną Sebek chce prosto i ja mam czerwone a on zielone. No to co zrobił Sebciu, strąbił mnie, wyprzedził i pojechał prosto. Jak tu się nie #!$%@?ć z rana...
#wroclaw #rower
  • 35
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: a no kojarzę. Nie wytrzymał parcia. Normalnie jak stoją pojazdy do skrętu w lewo to też reszta stoi, która czeka na jazdę na wprost. No niby można było spróbować się ustawić po lewej stronie, ale później co? :D
  • Odpowiedz
@Fidelis: no cóż, jak komuś takie rzeczy ścinają krew w żyłach i zmiękczają nogi, to zawsze można zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych.
  • Odpowiedz
@Fidelis: drugi sznur - omijających

art. 22 PoRD

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.

@Stefaniak91: nic dziwnego że łamiąc prawo wkurzasz innych użytkowników drogi
  • Odpowiedz
@noitakto: @void1984: @Fidelis: @Mave: trąbił na mnie idiota chwile przed tym jak się zatrzymałem, jeszcze mi takie jaja nie urosły żeby próbować zatrzymywać auto rowerem ale macie rację następnym razem zjadę do lewej żeby mnie z prawej wyprzedził albo rozjechał, tylko musze kupić kask ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@void1984: zasadniczo jest to omijanie ( w momencie, gdy już się zatrzymał), ale ustawa reguluje to w oddziale o wyprzedzaniu.

5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.


Tam jest za mało miejsca, żeby rowerzysta mógł bezpiecznie oczekiwać na skręt w lewo ( czyli z zachowaniem metra od mijanych samochodów i metra od omijających / wyprzedających).
  • Odpowiedz
Tam jest za mało miejsca,

@Fidelis: Na co za mało? Typowy motocykl ominąłby go z łatwością.
Chodzi o to właśnie by ustawił się prawidłowo, a potem ci którym sytuacja pozwala ominą go i pojadą prosto.
  • Odpowiedz