Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków,

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem kompulsywnego przeglądania stron internetowych. Nie myślę już o tym nawet, ale co dosłownie kilkanaście minut muszę coś zerknąć w necie, jak nie siedzę przy kompie to na telefonie. Ograniczyłem już jakiś czas temu dość drastycznie korzystanie z mediów społecznościowych i pozwoliło mi to wyraźnie zredukować ilość czasu niepotrzebnie spędzanego przed komputerem. Jestem programistą, więc mimo wszystko spędzam wiele godzin przed ekranem. Potrzeba przeglądania stron przeszkadza mi w pisaniu kodu, ponieważ pojawia się również w trakcie pracy. Przeszkadza także w relacjach z ludźmi, bo nawet w trakcie spotkania ze znajomymi muszę coś tam chociaż chwilę zerknąć.

Nawet nie zauważyłem, kiedy wpadłem w to bagno. Walczę parę miesięcy i niestety bezskutecznie. Jak sobie z tym poradzić?

#psychologia #uzaleznienia
  • 4
@PIENSCI_WONSZA: Są na to różne aplikacje. Niestety nie pamiętam nazw, a tylko mechanizmy działania.

Są takie aplikacje, które pozwolą ci czasowo/trwale zablokować pewne konkretne/wszystkie strony internetowe.

Są też takie, które pomagają ci odmierzyć czas przeznaczony tylko na pracę - działa to niby jak zwykły alarm w telefonie, ale można to sobie ładniej i łatwiej rozpisać. Ten sposób można wykonywać też czysto manualnie, na kartce robiąc sobie plan pracy typu "15:00 -
Jak sobie z tym poradzić?


@PIENSCI_WONSZA: Poszukać pomocy u specjalisty?

Takie obsesyjno kompulsywne czynności są jedynie objawem i nawet gdy "siłowo" będziesz walczył i je ograniczał to i tak prędzej czy później wyjdą na zewnątrz w jakieś innej (często gorszej) formie. Psycholog/psychoterapeuta to nic strasznego.