Wpis z mikrobloga

Okej, potrzebuję teraz źródła, informacji, bo ciężko znaleźć niestronnicze miejsce mówiące w tej kwestii a może któryś z Mirków takie zna.
Czy faktycznie islam, Koran, religia muzułmańska, whatever, FAKTYCZNIE namawia do zabijania niewiernych (tu: chrześcijan) i czy ten cały dżihad ma polegać właśnie na brutalnym mordowaniu wszystkich przedstawicieli innych religii? W razie, by się powołać, gdyby ktoś chciał głosić nieprawdę.

Nauczano mnie na studiach, że zasadniczo islam i jego doktryna nie uległa zmianie od X wieku bo wszyscy, którzy próbowali ją unowocześnić stracili głowy dla tej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No bo z jednej strony zamachy i dżihad, z drugiej jednak osobiście gadałem z muzułmanami którzy byli życzliwi i pokojowo nastawieni, nie byli #!$%@? jak ci spod czarnej flagi. No to jak wreszcie?

#nauka #religia #islam #pytanie #koran
Pobierz SlenderCzester - Okej, potrzebuję teraz źródła, informacji, bo ciężko znaleźć niestro...
źródło: comment_KAvnz8OnsXpTS1rEqIDK8OUW3YLtaUFW.jpg
  • 8
@SlenderCzester oni są życzliwi do czasu aż Ci łeb #!$%@?. Oglądałem wywiad z muzlumaninem i mówił, że mogą kumplowac się i być życzliwi dla katolików, ale jak będzie trzeba to zabija bez mrugnięcia okiem
@megawatt:

czyli jakie? nie widzialem nigdy zadnych przemarszow (czyli przynajmniej 10-100 tys ludzi)
spytaj sie ciapackiego scierwa dlaczego takich demnostracji nie urzadzaja (a jest to w ich interesie) i dlaczego nie denuncjuja jednostek podejrzanch o wspoludzial ze swojej spolecznosci
czyli jakie? nie widzialem nigdy zadnych przemarszow (czyli przynajmniej 10-100 tys ludzi)


@grypa-grypowska: ło panie, za dużo byś chciał - jak mniejszość ma zorganizować demonstracje które w takich ilościach ciężko zorganizować w Polsce

dlaczego nie denuncjuja jednostek podejrzanch o wspoludzial ze swojej spolecznosci


@grypa-grypowska: denuncjują, gość z zamachu w Berlinie został zgłoszony służbom przez swoje najbliższe otoczenie (służby nie ujawniły dokładnie czy to była rodzina czy znajomi) - a że
@SlenderCzester: szczerze to mi się wydaję, że większość muzułmanizmów wierzy w islam tylko dlatego, że się na nim wychowali. Islam to obszerna religia, a media dzielą ich na masę 'dobrych' i garstkę 'złych'. To zależy od człowieka jak zinterpretuje islam. Ciężko zaznaczyć granicę pomiędzy nimi. Znam parę osób co nie są tak rygorystyczni (nie świętują ramadanu etc.) i znam takich co potrafią traktują tą religię bardzo poważnie (zaczną się modlić od