Wpis z mikrobloga

Parada Równości. Platforma Obywatelska sprzedała diabłu duszę

Cytat:

Całkowicie natomiast nawaliła Platforma Obywatelska – nie tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz nie objęła Parady Równości patronatem, ale w ogóle logo PO na paradzie nie było. (...) Takie decyzje kierownictwa Platformy ugruntowują tylko jej obraz jako partii homofobicznej, dzielącej obywateli na lepszy i gorszy sort – tak samo jak PiS, choć według innego klucza.

Postawa Platformy wobec Parady Równości ma też wymiar międzynarodowy. Jak Platforma może olać ambasadorów czterdziestu krajów świata (i niemal całej Unii Europejskiej), którzy w liście poparcia dla parady napisali, że „prawa osób LGBT są uniwersalnymi prawami człowieka i każdy powinien ich bronić”, a jednocześnie opowiadać, że PiS wypycha Polskę ze zjednoczonej Europy?

Co gorsza wszystko wskazuje na to, że jest to decyzja kierownictwa partii – nieliczni politycy Platformy, którzy wzięli udział w paradzie, udawali bezpartyjnych. (...) Jeśli tak jest, to kierownictwo Platformy straciło rozum. Rozumiem, że można chcieć walczyć z Prawem i Sprawiedliwością na jego politycznym terytorium, że można starać się schlebiać tym, którzy uważają niszczenie państwa prawa za problem, a jednocześnie są skrajnie konserwatywni, niechętni nowoczesności, a do zjednoczonej Europy podchodzą z rezerwą. Może nawet da się w ten sposób PiS pokonać. Tyle, że kiedy to się stanie, jedną antyeuropejską formę rządów zastąpi inna.


#homoseksualizm #lgbt #neuropa #bekazprawakow (tak, to o PO)
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stan-tookie-1: nie rozumiem twojego nierozumienia; w Polsce nie zbuduje się poparcia politycznego/społecznego poprzez marsze LGBT, to wszyscy wiedzą. ciemnota, zaściankowość, kołtuneria i tak dalej są silne w narodzie, dlatego też partie, które chcą mieć mniej więcej 30% poparcia wśród społeczności polskiej, mogą gównio zdziałać na tym polu. taka jest na razie mentalność Polaków i trzeba z tym handlować.
  • Odpowiedz
Hmm, gratulacje, po dwóch kadencjach PO w środku kadencji PiS, dowiedziałeś się, że mają w dupie prawa LGBT i jedynie je wspierali dla budowania kapitału politycznego i głosów mniejszości


@dzeksondzekson: Akurat ja to wiem od dawna. Niestety część neuropy, którą cenię, lubię i szanuję, zdaje się tego nie zauważać i np. #tuskcwel dalej wysławia pod niebiosa. Dlatego staram się edukować społeczeństwo. :)
  • Odpowiedz
@Dutch: No przecież jestem na nim. :| A kurde, chwila, przecież Ciebie tam nie ma, to skąd masz wiedzieć. Cholera. Nic nie widziałeś, nic nie słyszałeś.

Zacznijmy raz jeszcze: ładny dzisiaj dzień mamy, prawda? Co Pan sądzi o pogodzie?
  • Odpowiedz
@Dutch: alkan manipuluje i bez kanału


@czcigodna_maupa: Wypraszam sobie. #!$%@?ę się bardzo wysokimi standardami moralnymi, a fakt, że to ja byłem inspiracją dla postaci Macieja w paście o serwerowni, nie oznacza jeszcze, że z Michciem spotykamy się na rogale częściej niż 3 razy w tygodniu. :|
  • Odpowiedz
#!$%@?ę się bardzo wysokimi standardami moralnymi, a fakt, że to ja byłem inspiracją dla postaci Macieja w paście o serwerowni, nie oznacza jeszcze, że z Michałem spotykamy się na rogale częściej niż 3 razy w tygodniu. :|


@alkan: dobra, dobra. częstotliwość wcale nie równa się wysokiej moralności, czymkolwiek ona jest.

kto mówił o tęsknocie...?


@Dutch: nie mówił, ale myślał. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Udział wzięły partie lewicowe (Zieloni, Inicjatywa Polska, Razem) i centrowa Nowoczesna, której syrenka – pani z rybim ogonem, podróżująca na bagażniku samochodu – nie była chyba najlepszym pomysłem, ale trudno, Nowoczesna była i chwała im za to. Naprawdę fajnym sygnałem było za to ogłoszenie – w dniu warszawskiej Parady Równości – że kandydatem na Nowoczesnej na prezydenta Warszawy będzie Paweł Rabiej, który coming-out’u dokonał w ubiegłym roku. To rzadki w Polsce przykład
  • Odpowiedz