Wpis z mikrobloga

Parada Równości. Platforma Obywatelska sprzedała diabłu duszę

Cytat:

Całkowicie natomiast nawaliła Platforma Obywatelska – nie tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz nie objęła Parady Równości patronatem, ale w ogóle logo PO na paradzie nie było. (...) Takie decyzje kierownictwa Platformy ugruntowują tylko jej obraz jako partii homofobicznej, dzielącej obywateli na lepszy i gorszy sort – tak samo jak PiS, choć według innego klucza.

Postawa Platformy wobec Parady Równości ma też wymiar międzynarodowy. Jak Platforma może olać ambasadorów czterdziestu krajów świata (i niemal całej Unii Europejskiej), którzy w liście poparcia dla parady napisali, że „prawa osób LGBT są uniwersalnymi prawami człowieka i każdy powinien ich bronić”, a jednocześnie opowiadać, że PiS wypycha Polskę ze zjednoczonej Europy?

Co gorsza wszystko wskazuje na to, że jest to decyzja kierownictwa partii – nieliczni politycy Platformy, którzy wzięli udział w paradzie, udawali bezpartyjnych. (...) Jeśli tak jest, to kierownictwo Platformy straciło rozum. Rozumiem, że można chcieć walczyć z Prawem i Sprawiedliwością na jego politycznym terytorium, że można starać się schlebiać tym, którzy uważają niszczenie państwa prawa za problem, a jednocześnie są skrajnie konserwatywni, niechętni nowoczesności, a do zjednoczonej Europy podchodzą z rezerwą. Może nawet da się w ten sposób PiS pokonać. Tyle, że kiedy to się stanie, jedną antyeuropejską formę rządów zastąpi inna.


#homoseksualizm #lgbt #neuropa #bekazprawakow (tak, to o PO)
  • 62
  • Odpowiedz
@alkan: Platforma Obywatelska to odciągnięci od koryta oportuniści. Zaraz zaczną golić się na łyso i bić czarnoskórych, aby tylko statystyczny Polak-idiota oddawał na nich głos.
  • Odpowiedz
@alkan: PO ma kryzys tożsamości nie wie jaka chce być. Schetyna widzi zryw prawnicy i chyba chce się podczepic pod trend bo jakieś rzeczy o chadecji gadał. Tak czy owak PO pod Schetyna to takie dno ze aż szkoda komentować. Tylko czekać aż to się rozpadnie.
  • Odpowiedz
czyli ja też jestem homofobem, bo jak PO nie było mnie na paradzie?


@avvar: Naprawdę mam Ci tłumaczyć różnicę między uczestnictwem zwykłych ludzi a delegacji partii politycznych, szczególnie tych rzekomo opowiadających się za europejskością i postępem?
  • Odpowiedz
@alkan: a która partia opowiada się za tak zwaną "europejskością", i co ona właściwie oznacza? według mnie, nie ma takich partii w Polsce, i nie będzie przez najbliższe kilkadziesiąt lat, bo nie ma na nie tak zwanego przyzwolenia społecznego.
  • Odpowiedz
@czcigodna_maupa: PO lubi się deklarować jako "europejska", ale też nie wiem, co to ma w ich przypadku znaczyć. Obstawiam, że - jak zawsze w PO - chodzi o PR-owe niebycie PiS-em, czyli skoro PiS jest otwarcie antyeuropejski, to PO będzie otwarcie anty-antyeuropejska. I nic więcej. :(
  • Odpowiedz
PO lubi się deklarować jako "europejska", ale też nie wiem, co to ma w ich przypadku znaczyć.


@alkan: Że są skłonni brać pieniądze z Unii, podporządkowywać się temu czemu trzeba się podporządkować, nie być hamulcowym w Unii.
  • Odpowiedz
@alkan: akurat twoje pseudo jest zbyt wyszukane. powiedziałabym, że nazbyt wiąże się z nazwiskiem kompozytora i pianisty-wirtuoza. ;d ACZKOLWIEK, Anarchistczyno-Liberalna Koalicja Alternatywa Neuropejska, brzmi dobrze. ;3
  • Odpowiedz