Wpis z mikrobloga

@Niedowiarek: pomijając wszystko ale serio to trochę patola, że w tym kraju jest pierdyliard świąt kościelnych, z racji których są sklepy pozamykane. Ja jestem w stanie zrozumieć Wielkanoc i Boże Narodzenie - święta kiedy nie tylko katolicy świętują, ale trzech króli, zielone świątki, boże ciało i wniebowzięcia nmp? wtf? To już w historii tego kraju nie ma żadnych istotnych dat historycznych?
@Niedowiarek: właśnie sobie wyobraziłem sytuację, gdy ktoś planował w niedzielę zakupy zrobić, dlatego też dzień wcześniej całe żarcie w domu wpieprzył

a tu nagle się okazuje, że jakieś święto niespodzianka xD i sklepy pozamykane xDD a jedyny sklep w jego okolicy to wielki auchan, przez którego wszystkie okoliczne małe sklepiki zostały zamknięte bo nie opłacało się ich dalej prowadzić xDDD

i w ten sposób ta biedna duszyczka musi teraz głodować z
chyba się pogubiłem, ile ich w końcu? Pierdyliard czy 6? A w historii tego kraju jest kilka ważnych dat i je również obchodzimy, czasem nawet hucznie.


@Magnolia-Fan: jest 13 dni wolnych od pracy z powodu świąt - w tym 9 dotyczy świąt kościoła katolickiego. Hucznie to jest obchodzony chyba tylko Nowy Rok.
Ja jestem w stanie zrozumieć Wielkanoc i Boże Narodzenie


@strychnina77: jesteś w stanie zrozumieć, bo masz wolne, mimo że nie świętujesz tego, przez co to wolne masz? Korzystasz z przywilejów Katolików, którzy tego wolnego potrzebują na świętowanie Narodzin i Zmartwychwstania i wtedy jest spoko, ale jak jest święto, które wypada w niedzielę to już ból dupy, bo nie ma sklepów otwartych?

PS. W "postępowych Niemczech" zamknięte w niedzielę sklepy to NORMALKA.
ale jak jest święto, które wypada w niedzielę to już ból dupy


@MagnaPomerania: Ciekawe czy faktycznie wszyscy świętują przez cały dzień i nie mają na nic innego czasu.

PS. W "postępowych Niemczech" zamknięte w niedzielę sklepy to NORMALKA.


@MagnaPomerania: Typowy argument przeciw handlowi w niedzielę - "a bo w Niemczech...", a Niemcy są jednym z dwóch krajów w Europie, gdzie handlować w niedzielę nie można, więc taki argument można spokojnie