Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki z #cydr i w sumie też #wino. W środę się zapaliłam próbowałam zrobić swój pierwszy cydr. Baniak 5l miałam, rurkę, korek też, nawet drożdże do cydru i pożywka się w domu znalazły. Przepuściłam jabłka przez sokowirówkę. Zebrałam kożuch, sok poleciał do balonu. Drożdże "uwodniłam" w przegotowanej, przestudzonej wodzie wedle zaleceń producenta. Dodałam pożywkę i drożdże do soku w balonie, wymieszałam, zatkałam korkiem z rurką... i nic. Od środy żadnych zmian. Poważnie zaczyna mnie to martwić. Jakieś pomysły co zrobić/sprawdzić?

"Pozostałą" część drożdży próbowaliśmy "przetestować" dodając w słoiku łyżkę cukru, pożywki, drożdży i wody przegotowanej/ostudzonej. Po kilku godzinach nic się nie działo. Trefne/stare?

Poratujcie, bo szkoda tego soku, a w kuchni jeszcze z 8kg jabłek czeka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 26
@Bukaa_: z tego co pamietam one musza miec dobre blg, masz cukromierz? ew poszukaj moich postow sprzed roku w tagu cydr tylko ze konto pszemek1337 chyba bo mialem ten sam problem. z tego co pamietam to dalem inne drozdze
@Bukaa_: wymagane 12 blg, takie blg to ma sok rivia z biedronki. mozesz sprobowac doslodzic zastaw tylko nie wiadomo jak mocno trzeba doslodzic xD
@Bukaa_: Woda ostudzona do ilu stopni? Przy 30 mogło ich sporo poginąć.
Wygląda na problem z drożdżami (genius.jpg), ale na cydrowych się nie znam, nie wiem czym się różnią od piwowarskich ( ͡° ʖ̯ ͡°) W jakiej temperaturze trzymasz cydr?
@bb-8: @Goglez: cukromierz wskazał 12 blg. Nie pachnie źle, pachnie sokiem jabłkowym/kompotem/cydrem, albo zmieszane wszytko razem. Smakuje jak sok jabłkowy, z leciutką nutą drożdży. Zostawić/dodać cukru/drożdży?