Wpis z mikrobloga

Elo strzeleckie mirki.
Potrzebuję porady. Niedawno niespodziewanie zmarł mój dziadek. Zostawił po sobie broń - sztucer i strzelbę. Teraz ktoś musi tą broń przejąć w spadku.

Jako że nikt w rodzinie nie ma pozwolenia to uznałem że ja je wyrobię, zwłaszcza że i tak miałem to robic prędzej czy później, między innymi po to żeby było komu ją odziedziczyć.

I moje pytanie brzmi: jaki typ pozwolenia najlepiej wyrobić? Waham się czy lepiej robić sportowe czy kolekcjonerskie. A może lepiej jeszcze inne? (Nie chcę pozwolenia dla myśliwych bo mnie nie kręcą polowania)
Ile czasu może to zająć i ile łącznie może kosztować? (jestem zdrowy, czyste konto, nieposzlakowana opinia)

No i druga sprawa że trzeba gdzieś tą broń przechować, z tego co wiem to jest opcja żeby oddać ją do depozytu na komendzie do czasu wyrobienia własnych papierów. Są jakieś inne możliwości?

Wiem że można by było obie sztuki zniszczyć lub sprzedać, ale to pamiątki i uznaliśmy że byłoby szkoda.

Taguję #bron #strzelectwo i jeszcze #myslistwo bo to broń myśliwska.
  • 6
@axe_murderer: hmm, nie wiedziałen że takie jest nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mając pozwolenie pamiątkowe będzie wolno mi z tą bronią na przykład pójść na strzelnicę? Czy tylko przechowywanie w szafie do czasu wyrobienia innego typu pozwolenia?
@Heart: możesz się przemieszczać z niezaładowaną bronią. Na strzelnice , rusznikarza itd nie ma problemu. Tylko nie możesz kupić amunicji do tej broni w sklepie. W pozwoleniu (czerwonej książeczce) jest odpowiednia adnotacja, że broń do celów pamiątkowych i nikt nie sprzeda ammo. Na strzelnicy nie ma problemu. Możesz kupić i postrzelać ale w sklepie nie kupisz. Tak było 3-4 lata temu, byłoby trzeba sprawdzić czy coś sie w tej kwestii zmieniło,
@Heart: Przepisy się zmieniły i do broni w celu pamiątkowym możesz kupować amunicje. Problem w tym, że dostaniesz pozwolenie tylko na te dwie sztuki broni, a jak wciągnie Cię strzelectwo to nie będziesz mógł kupić niczego więcej, dlatego zrób sobie kolekcjonerskie, które jest najszybsze- nie musisz mieć 3miesiecznego stażu w klubie, zadać na patent i wyrabiać licencji jak przy sportowym. Na spokojnie dostaniesz pozwolenie na 10sztuk, które możesz później rozszerzyć jak
@axe_murderer: @bldzmarcin: dzięki za informacje :-)
Obczaję jeszcze jak to wychodzi z cenami, bo póki co nie ukrywam że decydującym czynnikiem są pieniądze (połowa etatu here bo student) i czas (depozyt też swoje kosztuje)

Zrobię po prostu to które taniej wychodzi, a gdyby tym tańszym było pamiątkowe to najwyżej w przyszłości wyrobię kolekcjonerskie gdybym się wciągnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)