Wpis z mikrobloga

@PatBat: Bo prawdziwe życie wygląda inaczej niż próbują nam wmówić to media wszelkiego rodzaju, a gównoburze odbywające się pod filmikami rzadko mają swoje odzwierciedlenie poza internetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@? szczerze mówiąc jestem przerażona patrząc na aktualną sytuacje w kraju i na świecie. Same krzyki i brak dyskusji. Chęć unicestwienia a nie zrozumienia drugiej strony. Tylko ludzie głupi myślą, że maja monopol na prawdę.
  • Odpowiedz
@PatBat to tak jak ja, też potrafię spokojnie dyskutować z lewakiem. Tylko ja trafiam chyba tylko na takich co jak tylko zaczynam mieć odmienne zdanie jestem wyzywany od PiSiora. No i w tym momencie po dyskusji.
  • Odpowiedz
@PatBat: Podział na lewicę i prawicę to z jednej strony anachronizm, a z drugiej system stereotypów mających dyskredytować jednych w oczach drugich (a często nawet szczuć). O wiele lepszy podział to ten zaproponowany przez doc. Kosseckiego.
Jeśli jakaś siła polityczna dąży do rozwoju społecznego (demograficznego, ekonomicznego, naukowego, kulturalnego etc.) to jest to siła postępu. Jeśli siła polityczna dąży natomiast do zapaści (demograficznej, ekonomicznej, naukowej, kulturowej itd.) to jest to siła reakcji
  • Odpowiedz
  • 0
@TX1683 bardzo podoba mi się ten sposób optyki. Klasyfikowanie społeczeństwa jest i zawsze było destrukcyjne. Osobiście bliżej mi do poglądów "prawicy" jednak to co cenię najbardziej to nieugięta chęć kwestionowania otaczającej nas rzeczywistości. Prawdopodobnie brzmi to dość niezrozumiale jednakże ufam, że Pan to zrozumie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PatBat: Z tym, że zawsze, to się nie zgodzę, bo jednak pewne podziały i klasyfikacje mają swoje uzasadnienie, niemniej jednak "lewica" i "prawica" to już dziś tylko łatki i to o o rozmytych krawędziach.
Wszystko brzmi bardzo zrozumiale. Chęć kwestionowania utartych przekonań dot. rzeczywistości to bardzo często spotykana cecha, szczególnie wśród osób młodych, do których i ja należę, więc myślę, że z tym Panem to Szanowna Węgierka trochę przesadziła. ( ͡
  • Odpowiedz