Wpis z mikrobloga

Sprzedałem na Allegro zbiornik paliwa z Hayabusy [jedna z części którą odzyskałem ze skradzionego motocykla ( ͡° ʖ̯ ͡°) ] i wysłałem go kupującemu kurierem DPD , zlecenie via sendit.pl . Stan zbiornika - bdb. Bez rys, wgniotek. Bak został opakowany folią bąbelkową, baaardzo dużą ilością.
Dziś koleś dzwoni, po odbiorze paczki, że robię go w #!$%@?, jestem złodziejem i wysłałem mu wgnieciony bak i mam mu zwracać kasę, a on mi odsyła ten złom. Mówię, że na bank uszkodzony w transporcie i reklamację trzeba puścić przez DPD.
Co najważniejsze - koleś otwierał paczkę jak kurier pojechał.
Ja mam zdjęcia sprzed pakowania, nagranie z CCTV jak niosę bak niezapakowany z rana, świadków że był cały.
Co jeżeli DPD nie uzna reklamacji? A koleś będzie dalej sapał i groził prawnikiem, etc.

#motocykle #dpd #kurier #kurierzy #sprzedaz #reklamacja #prawo
  • 9
@Seraphiel: i ja złożę reklamację jak mi jutro wysle skan protokołu szkody ktory sporzadzi z kurierem i zdj w wiekszej rozdzielczości uszkodzenia.
Ale jako osoba prywatna , nie firma, mam jeszcze cokolwiek do zrobienia wobec typa?
Kumpel na fb napisal, ze on mial podobna sytuacje i rzecznik praw konsumenta orzekl ze jego rola zakonczyla sie wraz z oddaniem paczki kurierowi i dalej nie jest odpowiedzialny za paczke.
@vicking: Ja przez dpd nie wysłałbym nawet kamieni bo by zniszczyli. Masz kilku operatorów typu wysylajtaniej i inni, UPSem bys to wyslal za 20zl. Wysyłałem tak zwrot porcelany do fabryki i nie potłukli.
@vicking: Masz dwa wyjścia. Pierwsze jest takie, że piszesz typowi, że oddasz mu pieniądze, ale musi zadzwonić po kuriera, spisać protokół szkody i odesłać wraz z nim bak. Wtedy oddajesz mu pieniądze i jako strona umowy składasz reklamację do DPD.
Drugie wyjście jest takie, że o ile dobrze pamiętam, to odpowiedzialność za rzecz przechodzi na kupującego w chwili wydania rzeczy przewoźnikowi. Więc możesz mu napisać, żeby przeczytał sobie par. 548 ustęp
@heterotopia: dziękuję za tą poradę :)
Faktycznie, nie chcę się użerać z debilem, który zarzuca mi, że bak ma uszkodzenie sprzed iluś miesięcy.. ale też nie chcę być stratny na tym nie z mojej winy. Dlatego wniosę reklamację po uzyskaniu protokołu szkody, jego zdjęcia, dołączę moje zdjęcia, nagranie z CCTV czy zrzut ekranu z widocznym bakiem i powołam się na pkt regulaminu gdzie przewoźnik może odmówić realizacji transportu przesyłki jeżeli jest