Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam takie pytanko, wolę z AMW bo wiem że znajomi mnie tu stalkujo.

Jestem teraz zatrudniony na umowę zlecenie (sam tak chciałem, student <26 here, mogę więcej dostawać do łapy), ale zaraz mam 26 urodziny. Mam możliwość przejścia na umowę o pracę lub działalność i rozliczanie na podstawie faktury - pracodawcy to bez różnicy. Na + na pewno wychodzi działalność (mały zus here przez 2 lata, no i ogólnie i tak więcej do łapy zostanie), ale wpadłem na pomysł żeby przy okazji założenia działalności wziąć dotację z UP i robić zlecenia na boku. Zajmuje się szeroko pojętym IT więc mógłbym w ramach tej dotacji wziąć np laptopa, komputer, tel kom, chyba nawet samochód gdybym to dobrze uzasadnił - wszystko oczywiście przyda mi się w pracy. Pytanie czy to jest nazwijmy to "legalne", w sensie że jedyny przychód firmy to będą comiesięczne stałe wpływy z jednej firmy? + ewentualnie jakieś dodatkowe zlecenia raz-dwa razy w miesiącu.

Pytam czy tak się da, nie czy to cebulactwo lub złodziejstwo.

#informatyka #b2b #prawo #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
  • Odpowiedz
Nie jest to prawnie zakazane. U mnie w mieście do wzięcia dotacji trzeba było zaliczyć kilkudniowy kurs prowadzenia firmy xD No i musisz być zarejestrowany w UP jako bezrobotny i mieć farta, żeby Ci roboty w zawodzie nie znaleźli ;-)
  • Odpowiedz
OP: @wykopowy_brukselek: wiem, tylko na pierwszy rzut oka to wygląda jak wałek dlatego pytam ;)
@taktoto: super, dzięki za info! bardzo pomocne :) o ile oczywiście to nie ściema.
@bobiczeq: kurs to wiem. właśnie co do propozycji z urzędu... z tego co czytałem regulamin nie mogę odrzucić propozycji... no ale skoro jestem zdecydowany na działalność i chcę ją robić, mam na nią pomysł, to po
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

no ale skoro jestem zdecydowany na działalność i chcę ją robić, mam na nią pomysł, to po co miałbym się zatrudniać na etacie za 1500zł?


Bo to nie polega na tym, żeby zachęcić Cię do założenia działalności.
To jest dofinansowanie dla osób, które nie mogę znaleźć pracy w zawodzie, więc sami sobie tworzą miejsce pracy.
  • Odpowiedz