Wpis z mikrobloga

@AssCreed: Zgłoś do allegro, że sprzedawca dolicza dodatkowe koszty :-) (chyba że to nie Twoje), tym bardziej, że na Allegro należy podawać ceny BRUTTO, a więc z VAT.


  • Odpowiedz
@husky83: To nie moje znalezione przypadkiem. Dla allegro liczy się tylko haracz jestem pewna ze gdyby nawet kupujący otworzył spór został by plany. To nie standard aliexprees ;)
  • Odpowiedz
@AssCreed:

Witam, chciałbym zauważyć, że użytkownik xon24_eu (oraz setki innych, wysyłających towar bezpośrednio z 'kraju producenta') narusza zarówno regulamin Allegro jak i prawo konsumenckie. Zgodnie z Państwa regulaminem, pkt. 6.9, a także z prawem konsumenckim - podana cena musi być ostateczną ceną brutto. Tymczasem ceny u użytkowników takich jak ten (wysyłajacych towar spoza UE) są netto i często doliczany jest podatek VAT oraz dodatkowe koszty obsługi celnej (nie będące opłatami
  • Odpowiedz
@AssCreed: Ok, jak nie zapomnę :-)

a przy okazji wołam głównego zainteresowanego @mcdogg (bo z tego co kojarzę, to Twoje) z pytaniem, dlaczego oszukuje użytkowników i nie przestrzega zarówno regulaminu Allegro jak i praw konsumenta. Powiesz, że wysyłasz z Chin i tam jest firma (o ile w ogóle jest) - ok, masz rację, ale działając w ramach Allegro - działasz w ramach obowiązującego w PL prawa.
Mówisz, że jest
  • Odpowiedz
@AssCreed: anulowanie gwarancji za bezpodstawnego negatywa. @husky83: cena na Allegro musi być ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedawca nie może pobierać żadnych dodatkowych kosztów oprócz ceny kup teraz i kosztu dostawy. Odsyłam do regulaminu Allegro. Koszta importowe pobiera Urząd Celny w kraju importera zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Sprzedawca nie pobiera od kupującego żadnych dodatkowych kosztów, ani grosza więcej. Na przyszłość zalecam czytać ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@mcdogg:
Doczepiłeś się słowa 'sprzedający', a pominąłeś inną, dużo istotniejszą kwestię.
Zresztą zobaczymy czyja interpretacja jest słuszna, w końcu Allegro samo wie co miało na myśli pisząc taki a nie inny regulamin. Szczególnie jeśli chodzi o pierwszą część punktu 6.9 z regulaminu:

Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami
  • Odpowiedz
@mcdogg: a co (bezpośrednio) ma ministerstwo finansów do sprzedaży konsumenckiej?
Już ładnych parę lat temu Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wypunktował i określił (a raczej potwierdził) jakie są obowiązki sprzedawcy. Jednym z nich jest podawanie konsumentom cen brutto.

zanim zaczniesz kogokolwiek bezpodstawnie oskarżać.

Udowodnij, że bezpodstawnie. Póki pokazałem konkrety z regulaminu Allegro, których nie przestrzegasz. Działasz na terenie UE - podbiegasz pod prawo danego państwa.
  • Odpowiedz
@husky83: to ze regulamin Allegro nie stoi ponad prawem Ministerstwa Finansów. Jak dalej chcesz ciągnąć swoją głupotę to przypomnij się w sobotę to prześle ci link do MF. Aktualnie jestem na spotkaniu biznesowym i nie mam czasu i możliwości na odpowiedzi na jakieś zaczepki wykopka który ustala sobie prawo. Pozdro.
  • Odpowiedz
@mcdogg: Konkrety konkrety.
Nie wiem o czym konkretnie mówisz z tym Ministerstwem Finansów, ale wiem, że konsumentom należy podawać ostateczną cenę brutto, czego Ty nie robisz.

wykopka który ustala sobie
  • Odpowiedz
@husky83: regulamin Allegro stanowi wyraźnie, ze cena musi być ustalona zgodnie z przepisami prawa. Informacja o cenie brutto znajduje się w regulaminie Allegro czy nie? Zdaje się ze nie. Wejdź sobie na stronę MF i poczytaj o imporcie towaru spoza UE jak to wyglada prawnie. Piona.
  • Odpowiedz
Informacja o cenie brutto znajduje się w regulaminie Allegro czy nie? Zdaje się ze nie


@mcdogg: Zdaje się. Przeczytaj jeszcze raz to co wyżej napisałem, bo żeby Ci ułatwić podałem Ci gdzie konkretnie jest taki zapis.
Dla przypomnienia:
Regulamin Allegro, załącznik 2, art.1, pkt.
  • Odpowiedz