Wpis z mikrobloga

@fervi: Mac jest systemem Unixowym tak samo jak Linuks.
I nie proponuję CentOS'a na desktopy, po prostu uważam, że Linuks jest doskonały do serwerów, a do desktopów nie.
  • Odpowiedz
@D_Train: Na serwerach jest doskonały, bo władowało się w niego hajs. Po prostu.
Natomiast bez Wine / Darling / Anbox Linux nigdy nie będzie na desktopach. Nikt nie przeniesie aplikacji na niego
  • Odpowiedz
@Grewest:
1. Wyłączał się ekran po 3 sekundach, na tym samym lapku z Windą było ok
2. Środowiska graficznego - na przykład dostosować czcionek do poziomu ClearType z Windy, nie działało również powiększenie całego ekranu
3. Czy każesz mi pamiętać każdą akcję, którą robiłem na komputerze? Pamiętam tylko, że czegoś potrzebowałem, a po kilku godzinach walki dalej nie działało.
4. Sterowniki są pre-instalowane w systemie, a po podłączeniu internetu programy
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest dlatego jest popularny ale chodzi mi o design wszystkich API systemowych i zasady jakie tym wszystkim rządzą a także sposób wydawania oprogramowania na tą platformę.
  • Odpowiedz
@mab122: Problemów jest mnóstwo. Na przykład - ile osób ma smartfon, którego twórcy starają się walczyć ze szpiegowaniem itd. Ja mam, może z 4 osoby na wykopie.

Tak samo Linux. Jak ktoś chce porządny sprzęt pod Linuksa to GNU taki sprzedaje. Tylko nikt nie będzie tego używał poza świrami :P

Nikt nie bierze drukarki pod względem awaryjności itd. tylko kosztów. Dlatego dominuje bylejakość w sprzęcie
  • Odpowiedz
1. Wyłączał się ekran po 3 sekundach, na tym samym lapku z Windą było ok


@D_Train: Jakich sterowników używałeś zamkniętych czy otwartych?

2. Środowiska graficznego - na przykład dostosować czcionek do poziomu ClearType z
  • Odpowiedz
@Grewest:

Jakich sterowników używałeś zamkniętych czy otwartych?


Nie mam pojęcia, przeszukałem z 3 stron w Googlach i wątki cofające się do 2004
  • Odpowiedz