Wpis z mikrobloga

Mirki, co z tym zrobić? Sprzedawca wydaje się niespełna rozumu, przeczytajcie opis który zamieściłem i poważną odpowiedź ʕʔ Przedmiotem zakupu jest filtr prywatyzujący na ekran telefonu. Skoro zapłaciłem przez PayU za przedmiot+wysyłka (darmowa) to ma obowiązek wysłać, czy na podstawie braku kwadracika na mapie może odmówić? Bo Google Mapy pokazują, że adres istnieje, po prostu nie narysowali na mapie domku ( ͡° ͜ʖ ͡°) To zrzut ekranu ze sporu (dyskusji) na Allegro.
#pytanie #allegro #januszebiznesu #prawo #pieniadze
costadelsol - Mirki, co z tym zrobić? Sprzedawca wydaje się niespełna rozumu, przeczy...

źródło: comment_OdyRlvlVQ6vnJwwEMCyvbsAAFO3BuNdx.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@costadelsol: A co ma google maps do adresu wysyłki ? powinien wysłać na podany adres jaki dziwny by nie był .. może zapytać żeby się upewnić jak coś mu nie pasuje -a le żeby nie wysłać .... nie rozumiem
  • Odpowiedz
@theodolit: potwierdziłem mailowo, że adres jest prawidłowy, to: zaczął pytać o telefon i maila do adresata bo chce do niego zadzwonić, czy oby na pewno chce żeby mu to wysłać i jeszcze dzwonił na mój stary numer telefonu, po czym napisał do mnie, że sobie z niego (niej) robię żarty itd. Kompletnie nie rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@costadelsol: Przecież jest mnóstwo nowo wybudowanych budynków, gdzie google maps pokazuje łany pszenicy ;)
jakieś dziwne - jak zapłacone, jest adres i nie wysłać - nawet jakby to była żenująca przesyłka - ciekawe
  • Odpowiedz
@costadelsol powiedz mu, ze jak paczka wróci z adresatem nieznanym to niech odmówi jej przyjęcia, nie wiem w czym problem.

Skoro allegro go udostępnia, to warto miec aktualny.
  • Odpowiedz
@taktoto: ale ja tylko płaciłem, adresatem był ktoś inny. Sprzedawca napisał mi maila z pytaniem, czy podany adres do wysyłki jest poprawny - napisałem że tak, jest poprawny. Sprzedawca odpisał, że chciał sobie to jeszcze potwierdzić również telefonicznie ale mój numer telefonu jest nieaktualny więc to pewnie żarty więc nie wyśle. Po czym napisał mi w mailu w jakiej firmie pracuję, że ma tam znajomości itd. Który sprzedawca tak robi?
  • Odpowiedz
@taktoto: tak, ale adres i osoba realne (mam z racji swojej pracy znajomych w oddziałach firmy na Ukrainie, Białorusi i w krajach bałtyckich) - darmowa wysyłka na Białoruś. Nie zmienia to jednak faktu, że w mojej ocenie skoro spełniłem wszystkie wymogi to sprzedawca ma obowiązek wysłać przedmiot a to, że klient go nie odbierze to już problem kupującego.
  • Odpowiedz
@fiszifiszi ale jak paczka wraca, to zeby ja odebrać to trzeba listonoszowi zapłacić drugi raz pełne koszty przesyłki. Powiedzmy coś kosztowało 5 zł plus przesyłka 10. Wpłata 15. Paczka wraca (błędny adres, niepodjeta w terminie) i sprzedawca zeb y odebrać płaci drugi raz 10 zeta. Po odjeciu 5 za towar jest piątka na minusie. Dlatego ja nigdy nie odbieram paczek przekraczających ten koszt (nie mam z czego sobie potracic) Ani nie
  • Odpowiedz