Wpis z mikrobloga

@bluebluesky: zapewne, gdyby te 500 zł należało się za pierwsze dziecko, nie wylądowałoby w ściekach. Pytanie tylko, czy życie w rodzinie z takimi ludźmi, wyszłoby temu dziecku na dobre. 500+ i tak jest do bani, jak każdy socjalizm. Przez ten program liczba adopcji dramatycznie spadła. Kiedyś czekało się pół roku, teraz półtora. Pozostaje pytanie, czy te dodatkowe 500 zł tak wiele zmienia w życiu ludzi, którzy wcześniej oddaliby dziecko do adopcji
Pozostaje pytanie, czy te dodatkowe 500 zł tak wiele zmienia w życiu ludzi, którzy wcześniej oddaliby dziecko do adopcji - nie wydaje mi się.


@pogop: no spora część takich przypadków to patologia. Wcześniej meliniary zostawiały dzieci w szpitalach, teraz wolą zabrać.

Kiedyś czekało się pół roku, teraz półtora.

A w bidulach tyle dzieci, ludzie wolą czekać na noworodka?
@bluebluesky: chyba nie znasz realiów, nie ma już od dawana bidulów, a większość dzieci w rodzinach zastępczych ma nieuregulowaną sytuację prawną i nie są do adopcji - bo np. tatuś z więzienia się nie zgadza, matka na odwyku też nie. Poza tym my czekamy na dziecko w wieku do 2 lat, inne pary z naszej grupy szkoleniowej na starsze, w zasadzie każdy wiek nasz grupa ogarnia, a jak na razie od
@bluebluesky: o ile dobrze pamiętam statystykę, to ponad 70% dzieci w pieczy zastępczej ma nieuregulowaną sytuację prawną, bo z jednej strony tak jak @pogop: pisze, rodzice sami nie chcą się zrzec władzy rodzicielskiej, a z drugiej durne sędziny w sądach rodzinnych nie chcą patoli jej pozbawiać dając dziecku szansę na wychowanie w normalnej rodzinie. W znacznej mierze kończy się to tak, że po osiągnięciu pełnoletności taki wychowanek wraca do swej
@pogop co się ostatnio dzieje w tym zlotowie to głowa mała ( ͡° ʖ̯ ͡°) niedawno jeszcze znaleźli ciało jakiejś kobiety niby zabitej przez chyba syna
ale to chyba nie do mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) z kolei w przypadku 5 latka wiesz mniej więcej czy ma FAS, czy też nie.


@pogop: W sumie odnosiłam się do wypowiedzi bluebluesky, ale nie bezpośrednio do niego. Bardziej chciałam stanąć po Twojej stronie- ze to tylko tak ładnie w filmach wygląda, że słodki kilkulatek jest wdzięczny za adopcję i życie rodzny to sielanka...
Ja boję się
@Elmuszka: też czekasz na adopcję? Ja w sumie nie wiem czego się bardziej boję RAD czy FAS, jest tutaj z nami miras, który ma dziewczynkę z RAD i FAE - utajona wersja FAS bez zmian na twarzy. to jest dopiero masakra. NIe zazdroszczę mu szczerze mówiąc.