Wpis z mikrobloga

Ostatnio odwiedził mnie kuzyn Amerykanin polskiego pochodzenia, który przyjechał do Polski wraz z swoją narzeczoną nawijamy ja Valeria, której rodzice pochodzą z któregoś z krajów latynoskich, chociaż ona sama urodziła się również w USA. Mój kuzyn w Polsce był trzeci raz, natomiast jego narzeczona po raz pierwszy.
Oprowadzałem ich trochę po Krakowie, opowiadałem o legendach, ciekawostkach, przedstawiałem im polska kuchnie, a także starałem się przedstawić mentalność Polaków i pokazać jak żyjemy sobie w naszej ojczyźnie. Generalnie bardzo im się podobała Polska i mówili że na pewno tu wrócą.
W trakcie zwiedzania Krakowa, w którymś z kościołów natchnęliśmy się na obraz Jezusa Miłosiernego. Zacząłem więc opowiadać o św. Faustynie i że ten obraz ma swoje korzenie w Krakowie. Zaczęliśmy rozmawiać o cudach i wtedy Valeria opowiedziała mi historię swojej mamy i poniekąd swoją.
Mama Valerii gdy była z nią w ciąży, poszła do lekarza na badania, ten powiedział jej że dziecko najprawdopodobniej będzie miało zespół Downa, będzie niewidome i pewnie będzie miało jakieś inne wady. Lekarz zasugerował natychmiastową aborcję.
Jednakże jej mama zawzięła się i powiedziała że ją urodzi. Jak pewnie się domyślacie żadna diagnoza nie sprawdziła się, a Valeria jest jedną z najbardziej pozytywnie nastawionych ludzi do świata i pracuje w jednej z największych agencji marketingowych w USA.
Takie historie to chyba najlepszy dowód, na to że aborcja to nie jest dobre wyjście.

#aborcja #wiara #dzieci #krakow #kosciol #prolife
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Valeria jest jedną z najbardziej pozytywnie nastawionych ludzi do świata i pracuje w jednej z największych agencji marketingowych w USA


@Enricco: Czyli jednak ma downa?
  • Odpowiedz
Takie historie to chyba najlepszy dowód


@Enricco: HALO HALO IZBA LEKARSKA!!!

PROSZĘ SIĘ NATYCHMIAST ROZWIĄZAĆ!!!!

NIE JESTEŚCIE DO NICZEGO POTRZEBNI NAUKOWCY, MAMY TU NAJLEPSZY DOWÓD
  • Odpowiedz
@Enricco: nie zapominaj o czymś zwanym survivorship bias. https://en.wikipedia.org/wiki/Survivorship_bias

Ty poznałeś jedną Valerię z błędnie postawioną diagnozą, która przeżyła i odniosła sukces i znalazła męża i pewnie ma normalną karierę więc mogła z mężem i pieniędzmi pojechać na drogą wycieczkę do Europy.

Tysiące Valerii natomiast zmarło albo urodziło się z downem i nigdy ich nie poznasz bo leżą pochowane tam gdzie się urodziły albo siedzą bez pieniędzy, niepełnosprawne umysłowo bez
  • Odpowiedz
Takie historie to chyba najlepszy dowód, na to że aborcja to nie jest dobre wyjście.


@Enricco: Takie historie to dowód, że trzeba uważnie wybierać lekarzy.
  • Odpowiedz
@Enricco: Wiedz że technika ruszyła do przodu i teraz jeśli stwierdzi się wady to one po prostu są?
A Ty przytaczasz historię sprzed x lat gdzie nawet nie wiadomo na jakiej podstawie ta 'diagnoza' powstała.
Kiedyś było wiele pomyłek nawet przy sprawdzaniu płci i ilości dzieci w brzuchu.
  • Odpowiedz
Takie historie to chyba najlepszy dowód, na to że aborcja to nie jest dobre wyjście.


@Enricco: To nie jest dowód na nic, nawet jeśli byłaby to prawda ponieważ stając się dowodem sprawiałoby, że każda diagnoza lekarzy jest błędna.
  • Odpowiedz