Wpis z mikrobloga

#magdazuk #csiwykop #oswiadczenie
Wiecie co... miałem tego jakoś nie nagłaśniać, ale poziom #!$%@? mi nie spada zbyt szybko po tym.
Może się mylę w ocenie tej sytuacji, jednak sposób w jaki zostałem potraktowany - w zasadzie to my wszyscy - mnie przeraża!

Pisałem przy okazji znaleziska o odpowiedzi Magdy w analizowanym przeze mnie fragmencie nagrania, że serwis wRealu24, podejmie się publikacji. Nie macie pojęcia, jak bardzo się wtedy ucieszyłem, poczułem że moja praca nie poszła na marne...

Jednak po tym, jak wyrazili chęci na publikację i powiedzieli: "Robimy to!" później zupełnie zamilkli. Nawet nie powiedzieli mi dlaczego. Nie dostałem już później od nich ani słowa. Uważam że to jest chamskie i mega dziwne, pomijając już jakiś mój osobisty stosunek do tego. Zaznaczam również, że na dziesiątki moich maili do różnych innych stacji komercyjnych, po dziesiątkach tweetów do znanych redaktorów, nikt nie odezwał się ani słowem!

Nie wiem czy potraficie mi wyjaśnić ten stan rzeczy. Ja do tej pory nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć...

Wrzucam screena jako dowód. Tam gdzie on się urywa, próbowałem im jeszcze dosyłać kolejne linki i więcej nowszych materiałów. Nie odpowiedzieli mi już nigdy ani słowem. Czy takie są standardy dziennikarskie?
Jak sądzicie, co zrobię następnym razem, jeśli nawet odkryję coś istotnego w jakiejkolwiek innej sprawie?
Pomyślę sobie: "#!$%@?ę to! Nie moja sprawa, #!$%@? mnie to obchodzi..."
Bo nawet jeśli nie mieli zamiaru tego publikować, mogli zwyczajnie powiedzieć w czym rzecz i ja bym zrozumiał jak człowiek. Ale ja mam takie przeczucie, że media specjalnie o tym milczą, by nie wywoływać społecznie dalszych pytań i drążenia sprawy.

"Wątpię by mainstream się tym zainteresował".

Szkoda że nisza też się tym nie zainteresowała, a potencjał był ogromny, być może też prawda ujrzałaby światło dzienne. Ale po co? Lepiej powiedzieć: "Że wszyscy stąpamy po kruchym lodzie" i się boimy...

To tyle z mojej strony jeśli chodzi o podsumowanie sprawy Magdy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: comment_joDFPe20u1c7hfN3iEcdPLlRqYTU3whl.jpg
  • 115
@stilewski: Sądzę że mają w dupie, albo nie wiedzą jak ugryźć ten materiał, jak go zinterpretować, jak podać. Wyobrażasz sobie jaki by się podniósł szum po tym? A tak, dla "dobra śledztwa" zamiotą to pod dywan, przeczekają aż zapomnimy i tyle. Z mojej perspektywy tak to wygląda. Nikt mnie nie zapytał jak to robiłem, nikt do mnie nie napisał nic!
Jutuberzy chętniej komentują, ale widać że też mają mały wpływ na
źródło: comment_LySkrMr4uwY4QtxSIomtgtlnaXvMgWFi.jpg
@Syntax: Przecież widać że zmienili front. Zaprosili Kwadrata, który ogłosił że Magda miała schizofrenię i pozamiatane - od tego czasu tematu nie ma. Może Układ Wrocławski zasponsorował albo pogroził palcem. Po co się narażać drążąc drażliwe (i kto wie, może niebezpieczne) sprawy jak można się nie mieszać i jeszcze na tym zyskać. Pure profit!

Ale właśnie to jak wszyscy jak ognia unikają tematu treści tych nagrań to najlepszy dowód na to,
@gigaset: Pewnie jak bym powiedział, że jakaś patologia na osiedlu się nawala i że matka dziecka jest pijana, to pewnie od razu przyjechałby wóz opancerzony TVN UWAGA i byłaby oglądalność.
A tu... opisujesz jakiś proces obróbki, wychodzi niewygodna prawda, po co się narażać i jeszcze sprawiać by ludzie zaczęli zadawać niewygodne pytania. Po co już ulepioną ledwie oficjalną wersję podważać? Praca Rutkowskiego by poszła na marne i musiałby przerwać swoją karierę
@Syntax: Bo w tym kraju nie ma niezależnych mediów - są tylko grupy interesów. Jak coś przestaje być istotne dla interesu danej grupy to znika i już. Może jest trochę indywidualnych osób które chcą dążyć do prawdy, ale tych z kolei łatwo zastraszyć bo to są jednostki bez żadnego zabezpieczenia prawnego, finansowego itp. Prawie 30 lat wolnej Polski i dupa, niczego się w tym względzie nie dorobiliśmy. Właśnie masz najlepszy dowód
@Syntax: Wszyscy czekają na wyniki badań, na następna konferencję prasową. Daję głowę, że ktoś to wtedy ruszy. A my możemy dopracować nasze pytania, podsumowanie sprawy. Przetłumaczyć na angielski. Sprawdziłam, że tłumacz google lepiej sobie radzi niż kiedyś z tłumaczeniem dość skomplikowanego tekstu i potrzebne są tylko poprawki.
Słynny kanał mi przesłał taką informację, ale też powiedzieli, że już im się tą sprawą nie chce zajmować


@Syntax: Bardzo ciekawe, bo oni właśnie na materiałach NA TEN TEMAT zdobyli mega oglądalność, jakiej dotąd NIGDY nie mieli. Każdy z odcinków który zrobili na temat Magdy miał grubo powyżej 100.000 odsłon (niektóre nawet 300.000 - 450.000 a to już są POTĘŻNE liczby na miarę oglądalności programów ogólnopolskiej telewizji), podczas gdy wszystkie inne
@gigaset: Dostałem taką wiadomość od nich:
"U siebie na kanale nie będę kosz wracać do wątku video rozmowy. Co najwyżej przedstawię jakieś nowe doniesienia, ale analizować filmu już nowe będę"
@Syntax: @gigaset: @stilewski:

może coś wiedzą i specjalnie milczą i nie odpowiadają? Ale to chyba naiwne myślenie...


Są w zasadzie 2 opcje: albo 'proces zamiatania', albo 'proces dyskretnego śledztwa'... albo coś pomiędzy :P Możliwe że starają się 'dobrać do grubych ryb' i celowo sugerują opcję 1, podczas gdy naprawdę jest opcja 2. Sam nie wiem jak to rozumieć.

@grejfrut:

Wszyscy czekają na wyniki badań, na następna konferencję prasową.
tłumacz google lepiej sobie radzi niż kiedyś z tłumaczeniem dość skomplikowanego tekstu


@grejfrut: Mogę porządnie przetłumaczyć na angielski jak już będzie skończone. Wstyd puszczać w świat to co tłumacz Google z siebie wypluwa, to jest poniżej wszelkiej krytyki. Ale po konferencji prasowej prokuratury to ja bym się zbyt wiele nie spodziewał. Cud by musiał się zdarzyć żeby oni cokolwiek znaleźli w tej sekcji. Tam w tym Egipcie aż takie głąby nie
@Syntax: Założyłam konto bo sprawa Magdaleny Żuk nie daje mi spokoju i tak trafiłam na wykop.pl.....dobrze widzieć, że są jeszcze ludzie myślący. Wszystkie spostrzeżenia są wg mnie trafne, odsłuch jak najbardziej też, a jestem językowcem "trochę", więc fonetyka nie jest mi obca.....Jeśli ktoś myśli, że można zrobić z człowieka barana, to może warto przygotować list otwarty do mediów z całym materiałem, i gdzie się jeszcze da...pewnie to naiwne, ale niech wiedzą,
@kknnoo: Czytałam go już kilka razy, jak i wszystkie chyba możliwe tu wpisy, haha...nic mądrzejszego nie wymyślę. Chyba wszystko jest. Niespójność, nielogiczność działań wszystkich osób zaangażowanych, sprzeczne doniesienia kilku osób, zmiana zeznań, brak nagrań, mataczenie, potrzeba dogłębnej analizy dźwiękowej , psychologicznej i medycznej nagrań. Wszystko to jest.
@stopmanipulacji1111:

potrzeba dogłębnej analizy dźwiękowej , psychologicznej i medycznej nagrań


Tego akurat chyba nie ma, a powinno być, dzięki!

Ktoś to już wcześniej znalazł, a moje spostrzeżenie -dlaczego akurat adwokat z Koszalina? Dalej nie było?.....http://www.24kurier.pl/wybory-2015/hejt-na-wokandzie/


O ile temat tego prawnika był, to tego konkretnego artykułu chyba nikt nie poruszał. Ciekawe, widać że ma doświadczenie w sprawach o 'hejcie w necie' - może stąd jego zaangażowanie tutaj? Bo jak narazie głównie
@OstrzeSprawiedliwosci: A co jesli mowila, ze ja zgwalcili wlasnie dlatego, ze ujawnila sie schiza i miala omamy? Jedno drugiego nie wyklucza, mozliwosci jest wiele, a Wy przyjmujecie tylko opcje, ze jak tak mowila, to pewnie to prawda... Spokojnie, lepiej poczekac na wyniki a nie teraz dywagowac i tracic czas na rozmyslania nad czyms na co nie ma dowodow.
Blokada informacyjna. Komuś zależy aby ukręcić łeb sprawie.


@MagnitudeZero: Ze strony oficjalnych organów od równych dwóch tygodni nie padło nawet słowo. Dziwne jak na sprawę, o której sam Ziobro zapewniał że będzie prowadzona szybko, dynamicznie, transparentnie i z najwyższym zaangażowaniem. Wiadomo że na wyniki sekcji trzeba czekać i nie ma jeszcze danych na jakąś dużą konferencję prasową, ale tutaj od dwóch tygodni nie wyszedł do mediów nawet jakiś szeregowy prokurator by