Wpis z mikrobloga

Hej, zwaracam się do wszystkich ale po starszych postach pozwoliłem sobie na zawołanie @Paviarotti. Otóż mam auto o kolorze biała perła. Zacząłem się zastanawiać car detailingiem. Na pierwszy ogień chciałbym zebrać zestaw do porządnego mycia auta.

Postaram się opisać jakbym to zrobił (i czym) i w razie czego proszę o korektę. Większość kosmetyków opieram na Poorboys bo jestem zadowolony z tej marki (uzywalem jedynie do wnetrza,opon i szyb.)

1. Psikam Poorboy's World Bug Squash w miejsca gdzie owady sie rozbijaja czyli maska/zderzak przedni
2. Myje auto na 2 wiadra, uzywam Poorboy's World Super Slick Suds Szampon. Uzywam do tego rekawicy Poorboy's World Chenille Mitt.
3. Po dokładnym umyciu opłukuje auto i osuszam. Wycieram ręcznikiem WaxPro Perfect Fluffy Dryer
-------- Od tego momentu w sumie nie wiem bo się kilka poradników kłuci ze sobą
4. Czas na glinke? (ValetPRO Yellow Poly Clay Bar) Czy może teraz zacząć od Poorboy's World Professional Polish 2 Cleaner? (czym to nanosić?) - Problem w tym, że w niektórych miejscach na aucie mam lotną rdzę / smołę. Czy tym dam rade?
5. Czas na politure? W tym wypadku: Poorboy's White Diamond (czym to nanosić?)
6. Czas na wosk? Poorboy's World Natty's White Paste (czym to nanosić?)
7. Potem szyby: Poorboy's World Glass Cleaner (czym to nanosić?)
8. Niewidzalna wycieraczka: Rain-X 2w1 Płyn do szyb (czym to nanosić? - mikrofibra?)
9. Opony: Poorboy's World Bold N Bright Gel

Wrzucam też auto na którym bym to robił. Jaki wosk najlepszy na taki lakier?

#detaling #autodetailing #cardetailing #kosmetyki #alfaholicy #alfaromeo
Pobierz
źródło: comment_8HN56JzltMYE0bA34k616xu0bx2H0AR8.jpg
  • 9
@Strzalka: do lotnej rdzy i smoły masz też specyfiki. Np. ADBL Vampire albo preparaty o nazwie Tar&Glue remover do usuwania smoły. Glinką też możesz, ale po co się męczyć. Takie jest moje zdanie.
Glinką też możesz, ale po co się męczyć. Takie jest moje zdanie.


@moler: zapraszam do mnie, zobaczysz jak ojciec przejechał sobie po świeżo wylanym asfalcie kilka kilometrów, może pomożesz mi oszacować, ile hektolitrów t&g trzeba na to wylać by zeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damian_co_dalej: nie trzeba hektolitrów. Prickbort obficie i zostawiasz na pół godziny, spłukujesz ciśnieniem, w razie potrzeby powtarzasz operację. Słowo klucz - czas żeby zadziałał specyfik.

@Strzalka: po wytarciu trzeba lakier wyglinkować i zdeironizować. Jeśli auto mocno zasmolone to można najpierw popsikać jakimś tar&glue removerem to glinka będzie miała lżej. Nie jest to jednak konieczność tak jak w przypadku deironizera, bo tego glinką tak łatwo nie ściągniesz i czasami pomimo glinkowania