Wpis z mikrobloga

Rece mi opadaja. Mialem dzis okazje pogadac z kilkoma Brytyjczykami, zeby bylo jasne - sami biali ludzie na biurowych stanowiskach. Poruszylismy temat zamachu... Chociaz w sumie, to ja go poruszylem, a reszta uciekala od niego przy uzyciu oklepanych frazesow.

Czego sie dowiedzialem? Ze smierc 22 osob jest smutna. Na zaczepne pytanie, kto w zasadzie dokonal zamachu nie odpowiedzial nikt, procz jednej osoby, ktora odrzekla - terrorysta.

Logiczne, w koncu gwozdzie wbija mlotek. Na dzwiek pytania, kim byl terrorysta, wszyscy wbili wzrok w podloge. Gdy wtracilem po chwili: 'Co, w zwiazku z tym, dalej?', zaczeli sie rozchodzic, kazde w swoja strone.

Mireczki - nikt nie bedzie bronil UK. Wszyscy rozjada sie po Kanadach, Australiach, czy USA, a wojsko, czy policja, wyjda na ulice, by pilnowac interesow politycznych, ktorych jednym z celow jest utrzymanie jakiegos stopnia relacji z islamistami.

Poza tym, poziom znieczulicy i politpoprawnosci rdzennych mieszkancow, przecietnie, jest juz poza skala.

Maly apel do Polonii zyjacej w UK i nie tylko - zacznijcie sie tam organizowac. Gdyby cos poszlo bardzo nie tak, w kupie macie wieksze szanse na obrone i zapewnienie sobie bezpiecznego pasazu poza strefe dzialan 'militarnych'. Nie dajcie sie tez wkrecic w zadne oddolne ruchy z lokalsami, bo nie dosc, ze Was wyruchaja, to jeszcze skonczycie jako ci zli. Nie wspominajac juz o jakichs wyrokach.

I przede wszystkim realizujcie swoj egoistyczny interes.

#uk #manchester #zamach #emigracja #4konserwy
  • 28
@mysliszonichazmasz:

Czego sie dowiedzialem? Ze smierc 22 osob jest smutna. Na zaczepne pytanie, kto w zasadzie dokonal zamachu nie odpowiedzial nikt, procz jednej osoby, ktora odrzekla - terrorysta.


A co chciales by Ci odpowiedzieli? ISLAMISTA? To chciales uslyszec? Tak, radykalny islamista terrorysta, ale to wie każdy debil

Dalej to juz w ogole mocny kek xD tak jak @azurri napisał. Skad sie tacy ludzie biora xD
całe uk zaszufladkowales jako tchórzy gotowych uciekać z kraju


@azurri: Zdaje sobie sprawe z ograniczonosci mojej grupy statystycznej. Ale po dyskusji z okolo 20 z moich znajomych, ktorzy tez obracaja sie wokol Brytyjczykow, wnioski sa niemal identyczne. Wiem, ze to dalej malo - ale nie mowie tu o ludziach z marginesu spolecznego, tylko o wyksztalconych specjalistach i kierownikach. A tacy sa zazwyczaj aktywni przy urnach.

Nie margines spoleczny, nie Keviny z
A co chciales by Ci odpowiedzieli?


@alex-fortune: Problem polega na tym, ze Brytyjczycy sa zahukani do tego stopnia, ze nie maja nawet odwagi powtorzyc tego, co pisze prasa, ktora potwierdzila wszystkie dane personalne zamachowca.

To chcialem usluszec.

Nie sadzisz, ze cos jest nie tak, jesli grupa osob boi sie powiedziec to, co juz ogolnie wiadomo?
Jakbym był w Polsce też bym #!$%@?ł. Nie będę walczył w nie swoich wojnach.


@velaskez: Ale ja nie mowie o gonitwie z karabinem w reku. Przez walke mam rowniez na mysli odwage, by okreslac rzeczy takimi, jakie sa, jak i wspieranie swoich rodakow i ojczyzny.

Tam tego nie dostrzegam. Ginie grupa ludzi i to jest smutne. Co dalej? W sumie nie wiadomo. Prawdopodobnie nic. Czekamy az ktos znowu straci zycie. A
Maly apel do Polonii zyjacej w UK i nie tylko - zacznijcie sie tam organizowac. Gdyby cos poszlo bardzo nie tak, w kupie macie wieksze szanse na obrone i zapewnienie sobie bezpiecznego pasazu poza strefe dzialan 'militarnych'. Nie dajcie sie tez wkrecic w zadne oddolne ruchy z lokalsami, bo nie dosc, ze Was wyruchaja, to jeszcze skonczycie jako ci zli. Nie wspominajac juz o jakichs wyrokach.

I przede wszystkim realizujcie swoj egoistyczny
Ty, a ludzie na budowie od razu wiedzą, że to islamiści i trzeba z nimi zrobić porządek.


@mynameis60: To jest ten dysonans - wiedza, ale nic z tym nie robia. Bo chlopaki na budowie #!$%@? zazwyczaj polityke i nawet nie chodza na wybory.

Poza tym, gdyby mieli sie do swoich pogladow publicznie przyznac, tez spora czesc z nich nabralaby wody w usta.
Ok. Powiem coś, i wyjebią mnie z roboty za hate speach. Profitu brak. Ty tez uważaj, bo ktoś Cię #!$%@? za poglądy i wylecisz z hukiem.


@velaskez: Osobiscie, nie wybiegam w swoich wywodach poza to, co ogolnie wiadomo, a kiedy o cos zagajam, to niczego nie sugeruje. Po prostu pytam.

I kisne, kiedy Brytyjczyk nie chce powtorzyc tego, co juz ogolnie wiadomo.

To nie jest zaden hate speach.
@sorek: taki z Ciebie cwaniak? Napisz na Twitterze Metropolitan Police ze nienawidzisz Muslimow i wszystkich do gazu. I dare you, I double dare you motherfucker. Zobaczymy czy jak przyjadą bagiety to będziesz taki kozak ( )
@velaskez: a czy ja tak mówie? Jest róznica między nienawiścią do Muslimów a mówieniem prawdy że np wszyscy terroryści z ostatnich 10 lat w Europie to Muzułmanie..
spokojnie, powoli powoli się organizujemy :D


@sorek: Co masz na mysli? Grupowe piwko w publicznym parku, gdzie Brytyjczycy patrza na nas jak na alkoholikow, czy maly #!$%@? pod polskim sklepem? A moze zbyt glosna domowka przy dobrej wodeczce? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Innych oznak polskiej integracji w UK do tej pory nie widzialem.

No moze poza klubami pastora i Mariana, ktore nieskutecznie namawiaja Anglikow na wyjscie na
Aha. Przykład obrazka wrzuconego na fb przez znajomego. Jest tego więcej.


@mynameis60: No popatrz, jaki wojownik. Z facebooka zlikwidowal siatke terrorystyczna.

Kilka wiecej, bagiety zapukaja mu do drzwi, dostanie wyrok, a pozniej bedzie plakal, ze Polacy zabieraja mu prace, bo nikt nie chce w lepszych miejscach zatrudnienia skazanych, szczegolnie za ten typ przestepstw.
@piwniczak: Moja metoda - powoluj sie na izraelskie sposoby walki z islamskim fundamentalizmem, a jak ktos szczeka, to sugeruj antysemityzm. Dziala jak zloto.

I co wazniejsze, nie ma w tym krzty przekasu ani klamstwa - Izraelczycy sa w tej materii dosc ogarnieci. W Europie przydaloby sie zaszczepic ich sposob dzialania.
@mysliszonichazmasz: #!$%@?. u mnie pół biura by muzułamanów powywieszało na najbliższej gałęzi. jak to dziś jedna laska powiedziała: jak rząd nie ma kasy to ja dla tych #!$%@?ów chętnie zasponsoruję linę i wykopię stołek spod nóg'
Jest róznica między nienawiścią do Muslimów a mówieniem prawdy że np wszyscy terroryści z ostatnich 10 lat w Europie to Muzułmanie


@sorek: Kolega chyba zapomniał o takim kraju jak Wielka Brytania, do której należy Irlandia Północna :D Co ciekawe teraz piszą "Abedi miał warsztat, pewnie są inne bomby" i to jest news za newsem, a jak w Irlandii typowi drugi raz zlikwidowali warsztat z materiałami wybuchowymi do wysadzenia małego miasteczka to
@sorek: Nie no, strażnika więziennego wysadzili z rok temu bodajże, likwidowanie fabryk bomb to u nich rutyna. Fakt, że celem padają najczęściej funkcjonariusze, strażnicy więzienni, a nie przechodnie. Ale w Irlandii Północnej zagrożenie terroryzmem irlandzkim, dla którego UK ma oddzielną skalę, jeszcze tydzień temu było takie samo jak zagrożenie terroryzmem międzynarodowym.
@mysliszonichazmasz: Boze az mi szkoda czytac takie intelektualne ubostwo, mam nadzieje ze nie trolujesz i sie wlasnie nie zalapalem. Brednie pokroju cale UK to tchorze i wszyscy sie boja przyznac ze to islam :D sa rownie smieszne jak proby szkalowania wszystkich ciapatych za zbrodnie malej grupy osob. Ograniczenie mentalne straszne, widac ze jestes sklonny do glupich generalizacji.
Paradoksalnie wydaje mi sie ze ci ludzie w twoim biurze nie wykazali sie strachem