Wpis z mikrobloga

Zabrałem sie za wybór lapka raczej padnie na omena 15
https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html
I teraz mam kilka pytan:
1. Uzywal ktoś tej serii/modelu? Jak wrażenia?
2. Znalazłem info u pustulki że(jak dobrze rozumiem) hp nie zmienia gwarancji w zależności od tego czy kupuje firma czy osoba prywatna, a znajomy twierdzi ze przez x-kom gwarancja na firmę zawsze krótsza, jak to w końcu jest
3. Jeśli gwarancja tylko na rok to wziac na firme czy lepiej zapłacić więcej a mieć gwarancje 2 lata
4. Jest kilka wersji więcej ramu, wiecej ramu i dysk ssd albo sam dysk ssd lub ta którą wrzuciłem, ktora waszym zdaniem najlepsza? opłaca sie samemu później dorzucić te podzespoły czy brac droższy pakiet? Jak dołoże później ram/dysk to co z gwarancją?
#pustulkowelaptopy #laptopy #laptop #szukamlaptopa
  • 10
@morfyeNNN: po pierwsze sprawdź, czy konfiguracja jaką sprzedaje X-kom jest fabryczna - bo potem się będziesz z naprawami bujał z X-komem (oni sami podmieniają dyski, ramy itd.)
sprawdź kod producenta - jeśli konfiguracja jest taka sama jak na stronie producenta to gwarancja jest taka jak podaje producent.

Jeśli jest fabryczny (nie modyfikowany przez X-koma) to:
http://www8.hp.com/pl/pl/products/laptops/product-detail.html?oid=16177553#!tab=specs
"2-letnia gwarancja ograniczona na części i robociznę z usługą odbioru i dostawy do klienta"

oczywiście
@morfyeNNN: Mam Omena od 2 dni i póki bez większych zastrzeżeń. Głośniki Bang&Olufsen faktycznie dają radę, chodzi całkiem szybko i naprawdę fajnie wygląda. Jedno do czego można się przyczepić, to że dość mocno i szybko się nagrzewa co czuć jak się trzyma na nogach.
@morfyeNNN: generalnie nie, ale zanim zgłosisz usterkę to wyjmij to co pozamieniałeś, bo co można wymienić - wifi, wątpię, żebyś wymieniał... ewentualnie ram dorzucisz, ale tam są 2 kości po 4GB, więc musiałbyś kupić pełne 16...
nie wiem jak HP, ale Lenovo pozwala oddać laptopa bez dysku - o ile usterka go nie dotyczy.

poza tym np. część podzespołów w lenovo ma oznaczenie CRU (Customer Replaceable Unit) czyli jak jest ewidentna
Poszukałem i wrzucam info gdyby ktoś szukał.
Pismo od hp do gościa który chcial wiedzieć czy moze spokojnie dodać dysk ssd

I CAN CHANGE MY SSD WITHOUT LOSING MY WARRANTY IF I DON'T DAMAGE ANY COMPONENTS WHILE DOING ITHere is the message:

 Dear Mr xxxxxxx,

 please let me summarize our talk about upgrade the unit, parts and warranty.

You dont lost the warranty on the unit if you want to upgrade your