Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedawno ostro przeholowałem z alko. Obudziłem się poobijany (choć ze wszystkimi zębami, dziękujmy niebiosom za drobne łaski) i bez pamięci o dniu wczorajszym. Ponoć byłem agresywny wobec otoczenia, a fakt "zgonu" nie podlega najmniejszym wątpliwościom. Prawdopodobnie było to tzw "upojenie patologiczne" (zgodnie z zasadą, że groźne i nieprzyjemne rzeczy stają się mniej groźne i mniej nieprzyjemne, gdy nadamy im mądrze brzmiącą nazwę). Żadna z tych rzeczy ("zgon", "urwany film" i nadmierna agresja) wcześniej mi się nie przydarzyły. Czy jedynym sposobem uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości jest całkowita abstynencja?

#alkohol #alkoholizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli był to pierwszy taki przypadek i nigdy Ci się to wcześniej nie zdarzało to niekoniecznie. Jeśli powtórzy się chociaż raz to powinieneś odstawić. Nie idzie wrócić do kontrolowanego picia, jak już się przestało kontrolować.
@DewJan: Jak się ma problem z alkoholem, to wcale nie jest łatwo przestać pić. I dla niektórych może to być trudne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym proponował abstynencję. Chociaż możesz sobie przeanalizować jak dużo, jak często pijesz, czy często myślisz o alkoholu. Czy jesteś w stanie funkcjonować bez picia. To już powinno dać jakiś obraz.
@AnonimoweMirkoWyznania: ogolnie jest coś takiego jak pamięc krótkotrwała i długotrwała czy jakoś tak. Po duzej ilości alko, mózg przestaje nam zapisywać obraz z gry ale w np wszystko kojarzymy w czasie rzeczywistym, czasami można i gadać normalnie z ludzmi, do domu dojdziesz jak człowiek. Tylko ze pozniej całościowo nie masz swiadomości co się wydarzyło, gorzej jak zaczyna Ci odpier po alkoholu...jesli tak to lepiej nie przesadzaj bo może kiedyś się nie
Czy jedynym sposobem uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości jest całkowita abstynencja?


@AnonimoweMirkoWyznania: a jak myślisz?( ͡º ͜ʖ͡º)
Przede wszystkim zalecałbym dokładne zbadanie problemu tak jak pisał @luc_paw lub wypełnić sobie np kwestionariusz AUDIT żeby mieć obraz w jak głębokiej dupie się znajdujesz, jak się okaże że Twoje picie jest już chorobowe to innej drogi niż abstynencja nie ma, jak się okaże że to był tylko incydentalny