Wpis z mikrobloga

@prisk druk czy web? Aplle ma lepsze zarządzanie kolorem co się w druku przydaje. Są też apki jak Sketch przeznaczone tylko na osx. Jest łatwiej, ale na Win też się da
@prisk: Znajoma ostatnio próbowała się przesiąść z windowsa na maca i skończyło się to sprzedaniem jabłka po dwóch miesiącach. Problem z połączeniem się z drukarką, WiFi nie zawsze łapało (i nie chodziło o zasięg). Za to chwaliła touchpad, gesty na nim no i klienci lepiej patrzą na jabłko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prisk: Cały pakiet Adobe pod względem stabilności to dramat na Makach, a przynajmniej tak było jeszcze względnie niedawno gdy ze zdziwieniem obserwowałem że z softem w ogóle mogą być jakieś problemy. Oczywiście większość problemów 'w środowisku' zamiatana pod dywan bo Apple przecież 'do grafiki' ;D
Jedynym plusem może być Sketch jeśli ktoś go wymaga ale niedługo pewnie będzie na Windę tak jak Affinity od ponad pół roku (roku?).
@Saeglopur: Sketch działa w oparciu o biblioteki macOS więc raczej będzie ciężko z przeportowaniem. Dodatkowo twórcy deklarują, że nie zamierzają tworzyć wersji na inne platformy.

@prisk: jak robisz głównie DTP to Windows bedzie ok. W przypadku stron/interfejsow aplikacji mac oferuje o wiele lepsze narzedzia (dla samego sketcha warto rozważyć maca). Dodatkowo jak pojawiają się jakieś nowe programy warte uwagi, to na windzie albo ich nie ma albo są ze sporym
@prisk: Nie będę porównywał programów tylko same doświadczenia z jednym i drugim ekosystemem: Przesiadka na początku jest trudna. Są różnice choćby w układzie klawiszy na klawiaturze (do tej pory przyzwyczajam się do tego, że Alt nie jest koło spacji), musisz nauczyć się innych zachowań np tego, że zasadniczo biurko w Macu (pulpit w windows) nie służy do przechowywania plików, chociaż oczywiście możesz to robić. Podobnie jest z prawym klikiem myszy -
@prisk wydajność jest taka że pc za 5k robi to samo co mój stary mac mini, oczywiście w tym co robię (w 3D i montażu pewnie bym potrzebował większej mocy)
@MarSlayer jest szansa, że w świecie Windowsa Figma coś namiesza, acz Sketch jest już kilka lat do przodu i ma ogromne wsparcie community i całą masę wtyczek, której Figmie brakuje. No i jest Adobe se swoim XD, którego rozbudowa im idzie meeega powoli
@prisk: Przesiadłem się z W10 na Mac Book, który jest słabszy od sprzętu, który miałem na windowsie i jestem zaskoczony jak bardzo stabilnie i wydajnie on chodzi. 1 crash do tej pory przez półroku, a na windowsie jednak zdarzało się to o wiele częściej, szczególnie w indesignie i illustratorze na dużych plikach.
jak jabłko to tylko na pokaz dla klienta jak idzie się do niego z projektem. Gdzieś udowodnili, że projekt szybciej się /sprzedaje/ jak jest prezentowany na jabłku @prisk: