Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie najbardziej skandaliczna decyzja w tym roku (pierwsze TOP 10 ostatnich 20 lat), w zasadzie złamanie juz absolutne tajemnicy bankowej, a wykop siedzi cicho, ot "12 wykopań".
https://www.wykop.pl/link/3753291/80-tys-firm-bedzie-zmuszonych-przekazywac-dobowe-wyciagi-z-rachunkow/
Właśnie rząd PIS postanowił, że pieniądze nie są firm, konta nie są banków, ale pieniądze i konta są RZĄDOWE!
Tutaj nie chodzi o to, że uczciwy nie ma się czego bać. Tutaj idzie o ZASADY. Pieniądze do tej pory nie były państwa, tylko tego, który je zarobił. Tymczasem teraz przedsiębiorcy są tylko narzędziem, bo pieniądze są rządu i cała wiedza o jego biznesie, łacznie z tym gdzie je, przebywa i gdzie kupuje prezerwatywy.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dobowe-wyciagi-z-rachunkow,187,0,2323899.html

Ale ok, bulwersyjmy sie na 6546133121 wykopów na temat islamskiego zagrożenia przejęcia Polski, które nie istnieje, choć by nawet ktoś chciał, bo mają nas w dupie :D
Albo wykopujmy kotki i cycyki.

#polska #politykla #4konserwy #banki #neuropa
  • 24
pieniądze zawsze były państwa, zawsze należały do emitenta.

@jack-lumberjack:
Nie rozmumiesz, nie mówię tutaj o "biletach", tylko o posiadanej wartości i wiedzy o biznesie.

#!$%@?, do UZGODNIEŃ trafił PROJEKT NOWELIZACJI.

@jack-lumberjack:
Jeżeli PIS nie trafia na opór, to to, co sobie zamierzy, to robi. Tak było w 100% przypadków. Więc rozumiem, że mamy siedzieć cicho?
Nie dosyć że bredzisz na temat "pieniędzy", bo jeszcze bronisz tych ku.rew w sposób oderwany
nie mówię tutaj o "biletach", tylko o posiadanej wartości i wiedzy o biznesie.


@text: odniosłem inne wrażenie

Nie dosyć że bredzisz na temat "pieniędzy",


@text: nie bredzę, tylko podaję stan faktyczny w odniesieniu do tego co napisałeś.

Jeżeli PIS nie trafia na opór, to to, co sobie zamierzy, to robi.


Co robi w tym czasie opozycja? Ta parlamentarna.

Tak było w 100% przypadków


Nieprawda

Więc rozumiem, że mamy siedzieć cicho?
nie bredzę, tylko podaję stan faktyczny w odniesieniu do tego co napisałeś.

@jack-lumberjack:
Bredzisz, co innego emitent, a co innego to, co wypracujesz. Bawisz sie w jakąs semantykę, byleby nie mówić o sednie sprawy. Niewygodna?

Co robi w tym czasie opozycja? Ta parlamentarna.

@jack-lumberjack:
Dziś się bawią w co innego, ale co to ma do rzeczy. Ludzie mają siedzieć cicho? Zazwyczaj opozycja łapie te tematy, które ruszają ludzi.

Nieprawda

@
Kogo jak kogo ale wyzyskiwaczy nikt bronił nie będzie.

@Singularity00:
Lewaczka wyczuwam?
A co za problem założyć firmę? Nie muszisz nawek nikogo "wyzyskiwać", bo mozesz działać solo. Co, nie potrafisz, nic nie umiesz?

Niewinnym to nie będzie przeszkadzało a złodziei trzeba eliminować

@Singularity00:
I tutaj pokazujesz, że jestes człowiekiem bez zasad i honoru. Czyli totalne zero. To państwo ma o ciebie zabdać, dać papu, zabrać innym i dac tobie. Bo
Bredzisz, co innego emitent, a co innego to, co wypracujesz. Bawisz sie w jakąs semantykę, byleby nie mówić o sednie sprawy. Niewygodna?


@text: skoro ja sie bawię w semantykę, to jak nazwiesz stwierdzenie

Właśnie rząd PIS postanowił, że pieniądze nie są firm, konta nie są banków, ale pieniądze i konta są RZĄDOWE!

?
Dla mnie to clickbaitowa bzdura.

Tak było w 100% przypadków

Nieprawda


@jack-lumberjack:

Prawda i co terassss

Ile
Niewinnym to nie będzie przeszkadzało a złodziei trzeba eliminować


@Singularity00: bzdura kompletna. Argument przez ciebie użyty był tak wiele razy obalany, że szkoda gadać.
Myślę, że jeśli PiS nie ustąpi od tej nowelizacji op naciskach mediów, to obywatele sami będą musieli protestować. Tak jak to było np. w przypadku ACTA.
Dla mnie to clickbaitowa bzdura.

@jack-lumberjack:
Czyli uważasz, że rząd moze zabrac wszystkim pieniądze, bo je pośrednio wyemitował? Aha, mów dalej .....

nie pogrążaj się.

@jack-lumberjack:
No i mamy wyniki matole:
- PiS wycofuje się z metropolii warszawskiej: po wielkich protestach zainteresowanych i całej PL w zasadzie;
- PiS oficjalnie wycofuje się z tzw. wstecznej dwukadencyjności w samorządach. : po wielkich protestach zainteresowanych i całej PL w zasadzie;
- Kobiety:
Powiedz prosto, czy uważasz za słuszne, że każda firma (po początek te 10+ osób, ale docelowo wiadomo), ma wysyłac każdego dnia raporty z płatnosciami i fakturami?


@text: oczywiście, że nie. Skąd w ogóle taki pomysł?
Całą parę puściłeś w gwizdek, bo nie zrozumiałeś tego, co na początku napisałem.
Więc powtórzę:

Nie "PiS postanowił", tylko "do uzgodnień trafił projekt nowelizacji".


W zamian obrzuciłeś mnie inwektywami, nazwałeś trollem i jeszcze (o zgrozo) posądziłeś
I NIE KŁAM I NIE MANIPULUJ:
napisałeś "tak było w 100% przypadków" - tymczasem dokładny cytat ze mnie:

"Jeżeli PIS nie trafia na opór, to to, co sobie zamierzy, to robi. Tak było w 100% przypadków"
- czyli w tych przypadkach, gdzie nie było oporu społecznego, bo było za cicho.

Całą parę puściłeś w gwizdek, bo nie zrozumiałeś tego, co na początku napisałem.

Więc powtórzę:

@jack-lumberjack:
I tutaj wracamy do
@text: co jak co, ale sciągalność VAT to poważny problem i dobrze, że się za to biorą. Zamiast zwiększać podatki, powinni właśnie usprawnić ich ściągalność i to jest słuszna droga. Jak taki uczciwy przedsiębiorca ma konkurować cenami, jak jego nieuczciwy sąsiad unika podatków i przez to może trzymać niższe ceny?
@text: nic, jak ktoś chce to może firmę prowadzić ale na równych zasadach. Maksymalna kontrola to najwyższy poziom zaufania i tyle.

NIKt nie powinien mieć wglądu w tak dokładne dane firmowe, bo to są wręcz tajemnic firmy.


a jakie tam masz dane prywatne do których niby nikt nie ma dostępu? US jak chce to i tak je dostanie a ten sposób pozwoli wszystko zautomatyzować i wyłapywać wałki niemal od razu
- Kobiety:"protesty, czarny marsz"


@text: To nie był projekt PIS tylko obywatelski. Nie został zmielony tak jak to się działo za poprzednich kadencji. Przypisywanie autorstwa tego projektu PIS to bezczelne kłamstwo.
co jak co, ale sciągalność VAT to poważny problem i dobrze, że się za to biorą.

@entaroadun:
to znaczy, że jego konstrukcja jest niedoskonała, nie powinno oznaczać wględu do danych firmy. Mogą robiż wgląd zysków i strat, a nie łapac każdy papier, każdego dnia.

jak jego nieuczciwy sąsiad unika podatków i przez to może trzymać niższe ceny?

@entaroadun:
Zdecydowana wieszośc przedsiębiorców NIe chce pomocy tutaj na siłę, bo to żadna
@text: co to są lewackie metody?

Nie wiem czy się ośmieszam czy nie, to Twoja opinia. Co więcej, projekt tej ustawy prawdopodobnie nie rozwiąże problemów. Zaznaczyłem tylko, że ten czy inny rząd, powinien zwiększyć sciągalność podatków, zamiast je zwiększać. Jaki sposób byłby najlepszy, nie wiem, ale wiem że jest to realny problem i powoduje patogolie wśród MŚP.
@Singularity00:
Jeżeli ściga się 1% złodziei, ale kontroluje przesadznie 100%, to jest to totalitaryzm.
W państwie prawa i wolności, ściga się, gdy jest UZASADNIENIE PRZESPSTWA, a państwie totalitatnym ŚCIGA SIE io KONTROLUJE KAŻDEGO.
Jak tego nie rozumiesz, to jestes niewolnikiem mentalnym.

Jeżeli państwo wie, gdzie byłeś, co kupiłes, co planujesz - bez uzasadnionego podejrzenia, to spłenia to jak najbardziej warunki:

"Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) –
@text: póki nie wyeliminujemy patologi w polskim biznesie ostre kontrole powinny być stale w użyciu. Bez kontroli nie ma zaufania. Dane powinny być zbierane tak by prywaciarz miał świadomość, że ktoś go pilnuje i nie ma miejsca na wałki