Wpis z mikrobloga

Sytuacja któraś z kolei.
Auto świeżo po zakupie od handlarza najczęściej, trafia do mnie na "pierwszy" przegląd w PL. Wiadomo oleje, filtry, rozrząd i to co się jeszcze tam znajdzie.
Otwieram maskę i znajduję kartę jeszcze z zachodniej granicy, a na niej przebieg. 150k większy niż na desce teraz....
Pokazuje właścicielowi i zaczyna się karuzela że oszukał, że policja, że #!$%@?, że on do niego pojedzie na chate...
Ale oglądałeś to auto przed zakupem tak? I kartka wisiała pod maską tak? I nie sprawdziłeś tak oczywistej kwestii? I naklejka w drzwiach z rozrządem też Ci umknęła? To jak Ty to kupiłeś? W jaki sposób sprawdzałeś?
Często takie sytuacje mam.
#wiewiurwwarsztacie #mechanikasamochodowa
Pobierz WiewiurPL - Sytuacja któraś z kolei. 
Auto świeżo po zakupie od handlarza najczęściej...
źródło: comment_W0GCwsUSXXy5j4M1YHU2FYlm8GNxlhMm.jpg
  • 61
@damian_co_dalej ale uwazam, ze gwarancja od sprzedawcy jest lepsza dla klienta. Bez przerzucania sie papierami. Zepsulo sie? Masz trzy opcje:
- handlarz naprawia
- handlarz oferuje Ci inne auto
- handlarz oddaje Ci kase.

Proste zasady a nie w #!$%@? granie jak czytam o tych wszystkich wyruchanych, bo malym drukiem ze cos.
@g455: niektóre warsztaty tam kleją wlepe od rozrządu.
@pawel-niczyporek: nic nie wypełniam, mówię że nie i tyle. Jak chce niech se sam pisze.
No chyba że Motodoktor podany dożylnie to wtedy nie trzeba pisać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@benzdriver: taka gwarancja jest spoko. Tylko nie wielu sprzedawców ma taką opcję. Zresztą sam siedzisz w temacie więc wiesz.
@WiewiurPL a wiesz dlaczego tak jest? Bo kupujący chce myśleć że auto jest takie jak oferuje Handlarz, bo kumpel też ma A4 z 2001 z przebiegiem 100k to ja też takiego kupię. Nie chcę sprawdzac, jak się rozpadnie to #!$%@? tam, chce mieć... Taka prawda obserwując znajomych.
zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego w Polsce nie ma jakiegos stowarzyszenia handlarzy samochodow uzywanych? Mogliby narzucic standardy ( skoro pseudo panstwo polskie nie chce ) i promowac zrzeszonych.

I wtedy w salonie ze znaczkiem SHSU auta drozsze, ale z gwarancja, stanem technicznym na papierze, przebiegiem udokumentowanym, etc.

A w salonie bez znaczka SHSU auta tansze, z nizszymi przebiegami xD i tak dalej...


@benzdriver: nie ma sensu robić stowarzyszenia dla dwóch uczciwych
@benzdriver: Tylko po co? Chcesz, żeby handlarz który jest uczciwy pobierał więcej kasy za samochód? Tylko za samą uczciwość? Nie tędy droga moim zdaniem.
Najlepszym rozwiązaniem byłyby kary dla takich badziewiarzy, bo jak dostanie kilka razy po kilka tysięcy do zapłacenia to mu się odechce kręcić licznikiem. Może też wystarczy promować stronę historiapojazdu.gov - gdzie jakaś historia przebiegu jest.
No ale mentalność ludzi jest taka a nie inna i jak to
@wietnam67 ale jak widac panstwo ma wyjebongo na to. Wiec podsunalem pomysl. Z czasem wszyscy handlarze by sie do tego zapisali bo rynek by to wymusil. A druciarze by sie przebranzowili - tak to wedlug mnie by zadzialalo.