Wpis z mikrobloga

Siema, z tej strony ponownie Spejson. Mam #pytanie dotyczące tej nowej propozycji #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank.

Jak wiadomo dla Kont Premium zakończyła się promocja z Cash Back 5% (25 zł zwrotu miesięcznie przy spełnionym warunku min. 500 zł obrotu kartą). W dalszym ciągu wszystkie usługi (bankomaty, przelewy, wpłatomaty) pozostają bezpłatne, ale 25 zł miesięcznie już nie będzie wpływało.

Dzwonią do mnie teraz cały czas z propozycją, aby utrzymać ten Cash Back, pod warunkiem zamówienia karty kredytowej, która ma być bezpłatna przez 2 lata. Od stycznia dodatkowo, aby utrzymać "bezpłatność" będę musiał zrealizować minimum 4 transakcje kartą kredytową. Kwoty opłacone debetówką i kredytową się sumują, więc łącznie to nadal ma być 500 zł. Nigdy nie miałem karty kredytowej i nie wiem czy dobrze rozumuję, że po prostu to, co opłacam kartą kredytową muszę w jakimś tam konkretnym okresie - tu bodajże 58 dni - zwrócić przelewem?

A może jest jakaś inna oferta, która przyniesie mi korzyści porównywalne z Aliorem? Może da się uniknąć wchodzenia w jakieś produkty kredytowe? 500 zł miesięcznie obrotu to nie jest dla mnie wielki problem, więc to akurat nie robi mi różnicy. Liczę na jakieś ciekawe alternatywy. Z kobieciną z Aliora umówiłem się na decyzję jutro.

#banki #bankowosc
  • 14
  • Odpowiedz
Nigdy nie miałem karty kredytowej i nie wiem czy dobrze rozumuję, że po prostu to, co opłacam kartą kredytową muszę w jakimś tam konkretnym okresie - tu bodajże 58 dni - zwrócić przelewem?


@moby22: Tak, ale nie do końca. 58 dni to maksymalny czas przy dobrych wiatrach. Zawsze należy spłacać całą kwotę zadłużenia z wyciągu (polecam ustawić automatyczną spłatę z konta w TMUB).
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-dziala-karta-kredytowa-elementarz
  • Odpowiedz
@moby22: ustalasz sobie cykl rozliczeniowy np. od 2-go, do 1-go nastego miesiąca. Ostatniego dnia generuje Ci się wyciąg, który masz spłacić w terminie 27 dni. Spłacasz albo całość zadłużenia albo kwotę minimalną. Spłacić kartę możesz w każdym momencie przelewem ze swojego rachunku.
  • Odpowiedz
Zawsze należy spłacać całą kwotę zadłużenia


@MichaelT128: nie prawda, obowiązkiem jest spłata kwoty minimalnej.

46) Kwota minimalna – kwota wskazana na Wyciągu z rachunku Karty kredytowej, która jest wymagana przez Bank do spłaty w określonym terminie.
  • Odpowiedz
@moby22: Trzymaj się okresu rozliczeniowego a wszystko będzie ok. Oferta na tle konkurencji jest o tyle ciekawa, że obrót bezgotówkowy rób tylko i wyłącznie kartą kredytową. 4 transakcje to żaden wymóg, wykonasz je bezproblemowo. 2 lata bez jakichkolwiek opat kusi, że nie sposób odmówić akceptacji tej propozycji. Przy okazji usługa "Cashback" będzie zachowana.

To jest całkiem sensowne rozwiązanie.
  • Odpowiedz