Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Często spotykam się tutaj z opiniami, że kobiety nie mają pasji, że głupie, że nie da się znaleźć normalnej. To przedstawię Wam mój punkt widzenia.
Jestem młodą kobietą, przyznaję, że czasami budzi się we mnie słynna #logikarozowychpaskow ale jestem w stanie zaakceptować przejawy #logikaniebieskichpaskow. Mam swoją pasję, staram się orientować w świecie. Czytam masę książek, dobrze się uczę i angażuje się w ciekawe dyskusje jeśli mam coś do powiedzenia, a jeśli nie to siedzę cicho. Jestem ambitna, ciekawa świata. Bardzo lubię gotować. Wiem że w związku trzeba dać drugiej osobie dużo wolności ale i troski i zrozumienia. Bo przecież jeśli się kogoś kocha, to to jest naturalne, prawda?
Mam kilka koleżanek, które są świetnymi, inteligentnymi dziewczynami, wrażliwymi i empatycznymi i wiecie co? Wszystkie są same.
Pnę do tego, że sami jesteście sobie winni swojej opinii o kobietach. Jeśli wybieracie na związki kobiety głównie ze względu na wygląd, waszą pasją jest piłka nożna i piwo to nie dziwcie się, że w waszym towarzystwie są jedynie kobiety które są wyrachowane a ich jedyną pasją jest makijaż. I nie, ani Wy, ani te kobiety nie są od nikogo gorsze, nie o to chodzi. Po prostu nie wywyższajcie się ponad nimi i nie uogólniajcie, bo jeśli oczekujecie od kobiety ponadprzeciętnej inteligencji, pasji i dojrzałości to sami musicie się tym wykazać. #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 33
@AnonimoweMirkoWyznania: z tymi pasjami to jeden wielki bzdet, płeć tu nie gra roli. Większość ludzi prowadzi proste życie gdzie mecz z kolegami/ploty z koleżankami, samochody/ciuchy i kosmetyki to wystarczające sposoby spędzania wolnego czasu i płeć tu nie ma nic do rzeczy. Ludziom z ambitniejszymi zajęciami ciężej znaleźć swoich odpowiedników wśród płci przeciwnej, bo pula potencjalnych osób jest znacznie mniejsza, stąd to narzekanie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Błagam cię, większość tego #!$%@? o pasjach wychodzi ze strony facetów, którzy jarają się piłką nożną/samochodami/siłownią i uważają to za swoją pasję. I jasne, nie ma w tym nic złego, tylko że jednocześnie cisną po różowych interesujących się kosmetykami/modą, tak jakby ich zainteresowanie siłką było w czymkolwiek lepsze :')
@AnonimoweMirkoWyznania: W końcu duża część facetów pasjonuje się Elonem Muskiem czy jest w stanie dyskutować o globalnym ociepleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pasja w rodzaju piłki nożnej jest IMO równorzędna z modą czy kosmetykami.

Mam nadzieję, że nie jesteś jedną z tych wojujących czytelniczek, które gardzą innymi środkami wyrazu. Sam lubię czytać, a z wieloma tematami można się zapoznać głównie przez tekst, ale ilekroć widzę kogoś święcie
ja #!$%@? co to jest pasja


@pejsaty_wonsz: pasja to jest coś jak w filmie Whiplash: pewnego dnia mówisz różowemu że ma #!$%@?ć bo zajmuje ci za dużo czasu.

Jak ktoś mając do wyboru pasję albo różowego/niebieskiego wybiera owego różowego/niebieskiego to #!$%@? ma a nie pasję.

Ale to całe gadanie o pasjach ma dobrą stronę - jak ktoś z góry wymaga od Ciebie pasji to od razu wiadomo, że jest debilem i
Ja mam i faceta i zainteresowania, studiuje, pracuje i mam sie dobrze. Moj chlopak bardzo lubi pilke, ogląda bardzo duzo meczy. Mnie mniej to interesuje ale nie wpierdzielam mu sie w to, ubi to niech oglada. Czasem poogladam z nim a czasem lezymy razem i ja w tym czasie sibie cos poczytam. Luz ludzie.
@AnonimoweMirkoWyznania: To całe gadanie o pasji jest trochę na wyrost. Chodzi o to żebyś miała co robić i nie księżniczkowała w czasie gdy facet zajmuje się sobą (i może to być jego pasja, wyjście z kolegami czy oglądanie meczu). Niektóre różowe dostają jakiegoś raka mózgu gdy facet nie ma dla nich czasu bo chce zrobić coś dla siebie. Związek to nie więzienie i nie wszystko trzeba zawsze robić razem.
@Malorne: Zapytasz faceta o piłkę? Będzie znał wyniki meczów z przed dziesięciu lat, wielu piłkarzy, można gadać godzinami. Zapytaj o modę, kosmetyki, perfumy kobietę. Zna dziesięciu projektantów, a jej najlepszym zapachem jest Mugler Alien, a na słowo Amouage póka się w głowę.