Wpis z mikrobloga

Lel, hucpa lvl polska #policja

W ostatnich dwóch tygodniach byłem cztery razy zatrzymywany przez policje. Zawsze późno wracam z pracy, wiec te #!$%@? jak tylko widzą przejeżdżający samochód to dostają #!$%@? i od razu zatrzymują.

Raz zatrzymali mnie, bo mieli zgłoszenie, że w okolicy ukradlli podobny samochód (dokładniej to Octavie 3, a ja jeżdżę Octavia 1 xD), dwa razy zatrzymali bo nie działało mi podświetlenie tylnej rejestracji, a raz bo wiozłem opony w bagażniku i miałem złożone siedzenie i myśleli, że ktoś się chowa (xD).

Dzisiaj mnie zatrzymali i na moje pytanie jaki jest powód zatrzymania pan bagieta odpowiedział, że rutynowa kontrola i chcą zbadać trzeźwość. No lekko wyśmiałem pana policjanta i powiedziałem, że nie ma prawa mnie zatrzymywać, bo chce żeby ktoś mu dmuchnął. Nie popełniłem żadnego wykroczenia, jechałem sobie spokojnie do domu i #!$%@? mnie obchodzi jego domniemanie mojej nietrzeźwości. Oczywiście bagieta zaczyna opowiadać, że muszą badać trzeźwość kierowców i w nocy łapią na wyrywki. Ja w śmiech, że chyba sobie ze mnie żartuje i nie zamierzam dmuchać, a jak chce mnie zatrzymać to w takim razie dzwonie do swojego adwokata i widzimy się na komisariacie.

Bagieta #!$%@? icoś tam pulta, że gdybym dmuchnął i był trzeźwy to już byłoby po problemie. No a ja dalej, że chce się widzieć z adwokatem zanim w cokolwiek dmuchne i zanim pokaże mu jakikolwiek dokument.

Bagieta wpadł w konsternacje i poszedł się skonsultować z drugim bagietmajstrem. Wraca po trzech minutach i mówi, że mogę jechać.

A potem te policyjne #!$%@? jechały za mną pod sam blok. XD

Ja oczywiście grzecznie 50 km/h cały czas.

Polecam ten styl dilowania z nadgorliwymi bagietami. XD



#polskapolicja #coolstory #truestory #bagiety #jpna20procent
  • 16
  • Odpowiedz
@AdamoEL: byś pałą w łeb dostał to byś jeszcze przepraszał pewnie XD

"ja znam swoje prawa" - no faktycznie #!$%@?łem niemiłosiernie, a mogłem poprosić, żeby mi 500 zł mandatu #!$%@? XDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Stary szanuję znajomość prawa, ale po co sie przywalasz do powodów poprzednich kontroli? Gdyby to Tobie ukradli samochód to chciałbyś żeby policjanci zatrzymywali podejrzane fury. Że podobna? Przecież zgłaszający mógł się pomylić, w końcu to tylko kwestia generacji - model ten sam. Z oponami też jestem pełen podziwu że dopatrzyli coś nietypowego i woleli sprawdzić. Mojego ojca kiedyś zawinęli w nocy jak jechał do roboty z workiem z ubraniami roboczymi,
  • Odpowiedz
@ookurasama: nie przywaliłem się, napisałem, ze mieli przynajmniej podstawe. Jak sprawdzali czy nie kradziony to im powiedzialem, ze taki powod kontroli rozumiem. Poza tym byli mili. W przypadku podswietlenia tablicy troche to bylo bardziej wkurzajace, ale rozumiem, ze wedlug prawa jest to wymagane i mieli jakis powod. Takze nie przywalam sie, przywalilem sie bo bycie kontrolowanym co drugi dzien to jest troche irytyjace, a szczegolnie jak kontroluja bez powodu. ( ͡
  • Odpowiedz