Wpis z mikrobloga

#magdazuk #csiwykop A tak apropo doniesień, że Magda niby tańczyła przed hotelem:
"Około godz. 10:00 rezydent zobaczył ją, jak tańczy przed hotelem jak baletnica. Nie było z nią żadnego kontaktu – relacjonowała Pilch."

Wygląda mi to na próbę wyparcia bardzo traumatycznego zdarzenia.

"Najbardziej popularny jest trójfazowy model reakcji na sytuację gwałtu. Bezpośrednio po ataku występuje pierwsza ostra faza - szoku i odrętwienia. Może ona trwać od kilku godzin do dwóch tygodni. Ofiara gwałtu jest przerażona, nie może uwierzyć w to, co się stało, odczuwa strach przed sprawcą. Zazwyczaj boi się zwierzyć komuś bliskiemu, gdyż obawia się reakcji ze strony otoczenia. Obawia się słów typu: sama sobie jesteś winna, mogłaś nie prowokować, mogłaś tam nie iść itp. A często sama pokrzywdzona obwinia się za zaistniałą sytuację (mogłam to przewidzieć, jak mogłam być taka naiwna, do niczego się nie nadaję itp.). W tej fazie ofiary zmagają się z poczuciem własnej bezradności, winy, lęku, odczuwają wstyd, głębokie upokorzenie. "
"Niektóre kobiety w tym okresie są nienaturalnie spokojne lub wręcz beztroskie. Zachowują się tak, jakby nic się nie stało. Bliskie osoby mogą być zaskoczone taką reakcją, mogą nawet podejrzewać, że widocznie dla ofiary było to przyjemne albo mało znaczące doświadczenie. Nie wiedzą, że zaprzeczanie czy minimalizowanie to mechanizmy obronne, które chronią człowieka przed konsekwencjami bolesnych wydarzeń. "

Nie wspominając również o problemach z jedzeniem, o czym również donoszono...
Poczytajcie sobie więcej na ten temat: opracowań pewnie można znaleźć wiele. Nigdy nie uwierzę idiotom, wmawiającym że ona była chora psychicznie. Takie są następstwa gwałtu i to bardzo dobrze pasuje:
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/59-niebieska-linia/477-psychologiczne-konsekwencje-gwaltu.html
  • 43
@Preda_tor_v: i nie widac reki? ona siedzi i nje widac nikogo obok? musialby siedziec pod jej fotelem... nie mam mozliwosci obejrzec teraz filmiku ale jak to wyglada? zeby grzebac komus w kroczu to trzeba obok niego byc.