Wpis z mikrobloga

W piątek odebrałem paczkę od kuriera. Nie miałem czasu i otworzyłem ją dopiero teraz. Towar, który kupiłem okazał się uszkodzony. Czy jeśli nie otworzyłem przy kurierze i minęły dwa dni to mogę coś wskórać? Pudełko nie było uszkodzone.

#prawo #kiciochpyta #kurier
  • 7
@golo46: dzwoń do firmy kurierskiej i próbuj dogadać się, żeby kurier wrócił i spisał protokół szkody. Aczkolwiek jeśli zgłosisz to dopiero po kilku dniach od odbioru to może być różnie.

@marcypan: nie ważne czy uszkodził, twierdzenie, że przyszło uszkodzone, kilka dni po odebraniu może się wydać lekko podejrzane.
Pudełko nie było uszkodzone


@golo46: Raczej nic nie wskórasz z reklamacją. Jest to podstawowa przyczyna odrzucenia 99% reklamacji firmach kurierskich.
Jedyne co zostaje to żmudna procedura: Jutro zadzwoń na infolinie, zamów kuriera aby spisał protokół (pewnie przyjedzie we wtorek). Poinformuj nadawce o szkodzie i ustal kto ma składać reklamacje (lepiej żeby byli to oni - zdarzają się takie sytuacje). Reklamacja pewnie zostanie odrzucona z powodu co wyżej, poinformuj nadawce, że źle