Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Właśnie dostałem od przyjaciółki urządzenie IQOS. To coś jakby e-papieros, ale bez pary i płynów. Grzałka podgrzewa prawdziwy tytoń. Z tego co wiem to w Polsce nowość. Więc jakby ktoś był zainteresowany wrażeniami to śmiało pytajcie.
P.S: ładowarka ma wejście microUSB, możliwe, że da się podpiąć Arduino ;)
#palenie #papierosy #epapierosy #epapieros #wykopjointclub #iqos
Gooma - Mirki i Mirabelki. Właśnie dostałem od przyjaciółki urządzenie IQOS. To coś j...

źródło: comment_0MKubIocIPsoSZj3CJnoqv2OWWHz87j9.jpg

Pobierz
  • 24
@Gooma: słyszałem opinię od osoby, która tego używała przez chwilę. Poza ceną - ~200 zł za samo urządzenie i paczka papierosów kosztująca tyle, co normalne, to chwali. Nie ma zapachu, nic nie śmierdzi, podobno lepsze od klasycznego papierosa.
@hehezielony ale nie masz dymu, więc nie masz substancji smolistych. Dostarczasz nikotyne że smakiem tytoniu.
Wrażenia są inne niż przy zwykłej fajce, ale moim zdaniem bliższe do niej niż przy epapierosie. Wygrzalem dopiero dwa więc jeszcze nie mam pełnej opinii
Porównanie wielkości tego jakby inhalatora do klasycznego fajka. Powyżej ładowarka, to taki swoisty power bank dla tego ustania. Sam ustnik trzeba ładować po każdym "paleniu", ale trwa to krótko (jak ktoś drugiego klasycznego odpala od pierwszego to się zawiedzie).
@hehezielony fakt jest drogi. 4 stówy to za dużo. Dodatkowo fotki na stronie producenta sugerują, że jest to jakiś produkt premium. Opakowanie także. Natomiast sama obudowa wykonana jest ze zwykłego plastiku, matowego ale bardzo na nim widać wszelkie odciski palców.
Jak upuscisz przypadkiem paczkę fajek to nic się nie stanie, jak to wypadnie z ręki to na bank przestanie działać.
@Waspin no ale to zapach tytoniu, dla jednego to smród a dla innego nieodłączny zapach przy wyjściu na fajkę. Jak komuś przeszkadza zapach papierosów to raczej się za nie nie bierze.
Z testów to jak narazie na plus:
-Brak zapachu na dłoniach
-Mały ciężar
Na minus:
Nie można zostawić "zapalnego fajka" i robić coś innego niż palenie. Bateria szybko się kończy, klasyczny fajek długo może czekać wstawiony w popielniczke
@Gooma: napisałem "w porównaniu z e-p". Wychodzę zachmurzyć bez smrodu tytoniu, odrzuca mnie mimo że paliłem ponad 17 lat.

Nawet nie wspominam o zaporowej cenie, braku możliwości precyzyjnego dawkowania nikotyny (masz tylko to, co producent dał, najsłabszy poziom niko jest tak wysoki, żebyś broń boże nie rzucił), strasznie słabym designie i tym, że waporyzatory są na rynku od lat, a ten tutaj to udawanie, że odkryło się nie wiadomo jaką Amerykę,
@Waspin a czy to przypadkiem nie epap był od początku reklamowany jako skuteczny środek na rzucenie palenia? Tak na szybko przejrzałem stronę PMI i ani słowa tam o rzucaniu palenia. To przecież nie w ich interesie. To prawie jak analog, nikotyny tyle ile producent dał do wkładu, chcesz słabsze to kupujesz słabsze. Sama budowa wkładu jest banalna i przypomina zwykłego fajka, pewnie można by sobie je skręcać w domowych warunkach. Design nie
@Gooma: nie ma banderoli ani obrazów, bo producent posmarował i jest to środek wspomagający rzucanie palenia - tak został zarejestrowany, tak samo jak plastry, gumy itd. Producent nie musi o tym pisać, liczy się stan prawny. Elektroniki nigdy nie zostały w Polsce zarejestrowane jak środek wspomagający rzucenie palenia (ani w Unii poza UK, gdzie prace trwają) bo koncerny big tobacco od razu blokują takie inicjatywy (wystarczy posłuchać wypowiedzi 2 ostatnich ministrów
@Waspin myślę, że to tylko kwestia czasu jak na Heets ach pojawi się banderola. Jest już klepsydra o treści "Ten wyrób tytoniowy szkodzi Twojemu zdrowiu i powoduje uzależnienie". Dosyć przytlaczajace. Nie spotkałem takiego na Nicorette czy innych środkach. To tylko kwestia czasu jak będzie banderola i obrazki.
Problem z epap jest z ich skomplikowana budową. Grzałki, atomizery, elektronika itd. Za dużo rzeczy może pójść nie tak aby dostawały jakiekolwiek certyfikaty. Podobnie liquidy,
@Gooma: nie pojawi sie. ostatnio zainteresowani tematem maja beke, bo reklama heetsow jakos dziwnie zbiegla sie z wejsciem w zycie pelnych obostrzen regulacji tytoniowych. hint - heetsy mozesz kupic przez net (ep nie mozesz) i nie sa regulowane wzgledem wieku kupujacego. co tu duzo pisac - ktos ladnie zarobil, zeby teraz zarobil philip moris. dla mnie czystej wody #!$%@?. co do samej zabawki - jest na rynku od laru lat, mialem