Wpis z mikrobloga

W związku z powszechnym bólodupstwem i hipokryzją "patriotów" przedstawiających Polaków i IIgą RP jako anielskich przyjaciół mniejszości narodowych poszukuję wiarygodnych tekstów opisujących jawną dyskryminację i zbrodnie dokonane przez owych "aniołów" na mniejszościach - Żydach ( te akurat są chyba najlepiej znane w kraju ), Ukraińcach, Litwinach, Niemcach itp.

Pamiętam, że gdzieś czytałem o zaleceniach nieprzyjmowania przedstawicieli lokalnych mniejszosci narodowych do pracy na stanowiskach urzędniczych, zakazie nauczania w języku ojczystym w szkołach, czy burzenia ich świątyń ( przy milczącym przyzwoleniu Kościoła Rzymskokatolickiego ).

#polska #historia #litwa #bialorus #ukraina #niemcy #czechoslowacja #zolnierzewykleci #bekazprawakow #katolicyzm #ateizm #ludobojstwo #zbrodnie
Ohmajgad - W związku z powszechnym bólodupstwem i hipokryzją "patriotów" przedstawiaj...

źródło: comment_FxWHE1sXjEtpryWNPoD6AeRtX7MvBeDs.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

poszukuję wiarygodnych tekstów


@Ohmajgad: Nawet jak je pokażesz zaangażowanym adwersarzom to powiedzą
że to nieprawda
że świadkowie to nie są Polacy więc nie sa wiarygodni (autentyczne opinie w sprawie pacyfikacji Zaleszan wygłaszane przez narodowców)
nawet jak świadkami beda Polacy to zeznania wymuszono
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: II RP do anielskich państw nie należała, ale z tego co wiem, to mniejszości narodowe miały swoją reprezentację w sejmie nawet.
O burzeniu świątyń nigdy nie słyszałem, a o reszcie tak.
II RP prowadziła bardzo zmienną politykę w stosunku do mniejszości narodowych. Jeden z ministrów, który był zwolennikiem porozumienia z Ukraińcami został zabity przez UPA.
Mimo wszystko trzeba przyznać, że II RP to było słabe państwo. Gdyby było silne
  • Odpowiedz
@szurszur: no masz tu rację, ale ja się chcę głównie sam doedukować, bo mnie już mierzwi czytanie o tym, jak to ni z gruszki, ni z pietruszki nie wiadomo w ogóle czemu mniejszości narodowe zaczęły "spiskować" przeciwko tym szlachetnym i czystym jak łza Polakom kompletnie bez powodu. Do tego od lat media trąbią głównie o winach sąsiednich narodów, a o "dokonaniach" polskiej strony konfliktu praktycznie nikt nie słyszy.
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: . Szczątki tematu znajdziesz w pracach naukowych czy akademickich podręcznikach. G Motyka Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła jest o samej akcji, Jan Grabowski Judenjagd, Paweł Rokicki, Glinciszki i Dubinki., pisano o pogromie w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach po wojnie. W sumie uzbierałoby się sporo tekstów ale to trzeba dużo szukać. Sugerowałbym zacząć od podręczników typu Wielka Historia Polski tom o II RP http://lubimyczytac.pl/ksiazka/19773/polska-w-czasach-niepodleglosci-i-drugiej-wojny-swiatowej-1918-1945 i oczywiście google.
  • Odpowiedz
O burzeniu świątyń nigdy nie słyszałem


@Dzieciok: Burzono je w kilku falach w okresie miedzywojennym, a ludzi zmuszano do zmiany obrządku.

II RP do anielskich państw nie należała, ale z tego co wiem, to mniejszości narodowe miały swoją reprezentację w sejmie
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: ciężko się z Tobą nie zgodzić, ale to nie tylko chodzi o II RP w tamtych czasach w całej Europie panowały takie nastroje, a to wszystko przez I WS, każdy szukał winnych swojej niedoli. Gdzieś też zresztą spotkałem się z tezą, że w okresach tak potężnej nędzy jaka była w 20 leciu między wojennym, nastroje mocno się radykalizują.
  • Odpowiedz
ale to nie tylko chodzi o II RP w tamtych czasach w całej Europie panowały takie nastroje


@mellermateusz1: nie twierdzę że nie było podobnie w innych krajach, ale ja pytam o ten tutaj konkretnie. To że inni mieli ze sobą na pieńku, nie znaczy, że czyni to Polaków niewinnymi. Naprawdę nie rozumiem tego argumentowania, typu "a inni Murzynów biją".
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: jeszcze tylko to dorzucę
Wojciech Roszkowski, Historia Polski 1914-2004, Warszawa 2004.
Jan Tomaszewski, Rzeczpospolita Wielu Narodów, Warszawa 1985.
Jan Tomaszewski, Mniejszości narodowe w Polsce XX wieku, Warszawa 1991.
Andrzej Chojnowski, Koncepcje polityki narodowościowej rządów polskich w latach 1921-1939, Wrocław 1979.
Eugeniusz Mironowicz, Mniejszości narodowe w polskiej myśli politycznej okresu międzywojennego Białoruskie zeszyty historyczne, t. 12, Białystok 1999.
http://historia.org.pl/2010/01/19/polityka-narodowosciowa-wladz-ii-rzeczpospolitej-wobec-mniejszosci-slowianskich-w-latach-1920-1926/
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: ja tutaj nie bronie w żadnym razie II RP, bo uważam, że też byliśmy banda s-------i, księża którzy z ambony nawoływali do mordowania żydów, traktowanie ukrainców jak kupe gówna, i wiele innych przykładów. I też zupełnie nie rozumiem argumentacji jak Niemiec/Francuz czy Hiszpan może to my też możemy.
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: Kiepsko znasz historię Polski bo pewnie bez odwoływania się do wykopków już coś byś wiedział. Chciałbym jednak zważyć, że ta nietolerancyjny II RP a szberzej Polacy tak się zasłużyli że do dzisiaj po ukraińsku mówi się tylko tam gdzie była owa II RP podonie jak Białorusini.
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: Napisz coś o sobie samym, twoim pochodzeniu, motywach, kim byli twoi rodzice i dziadkowie bo nie wierzę że tak cię mocno dupsko uwiera bez powodu, że jakiś polski margines nacjonalistyczny raczy posługiwać się retoryką której nie braknie również z drugiej strony barykady u litewskich, białoruskich, żydowskich czy ukraińskich nacjonalistów, a nawet środowiskach mieniących się demokratycznymi... ale dziwnym trafem nie chcesz w ich przypadku robić historycznej weryfikacji.
Kto cię tak
  • Odpowiedz
@mellermateusz1: A wiesz skąd się wzięły represje w stosunku do Ukraińców ? Wzięły się od zamordowania polskiego ministra przez banderowców więc nic dziwnego że spowodowało to ogromne oziębienie stosunków.
@Ohmajgad: IIRP była naprawdę tolerancyjna patrząc na resztę świata. Jedyną taką sytuacją były chyba te getta ławkowe bo reszta czyli np represje w stosunku do Litwinów były po prostu odwetem za takie same represje w stosunku do Polaków na
  • Odpowiedz
@Ohmajgad: Oj widzę ból tyłka u antypolaka. Trza szybko poszukać jakieś przypadki spuszczenia wpierdzielu Żydowi bo narzucał się córce Polaka. Bo jak to tak można pisać że w II RP żyło tyle narodów i nie było pogromów.
  • Odpowiedz
@Ohmajgad Daniel Beauvois pisał sporo o stosunkach narodowosciowych na Kresach ale chyba tylko do 1914 roku. Na ten temat w czasach II RP to niestety nieywiem gdzie szukać.
  • Odpowiedz
No widzę, że pewne osoby nie mogły się powstrzymać by zrobić pod tym moim pytaniem popis swojej "dojrzałości" i "braku hipokryzji".
  • Odpowiedz