Wpis z mikrobloga

@PabloFBK: @Pulton: Polaków zamieszkałych w Polsce też powinno się kierować na taki kurs. Ogólnie na jakiś kurs cywilizowanego zachowania. Lekcje w stylu: "Chusteczka higieniczna - czym jest i gdzie ją dostaniesz, czyli jak nie pluć na chodnik i nie smarkać w palce", "Nieznane strony języka polskiego - Dzień dobry, proszę, dziękuję i do widzenia", "Higiena od a do z czyli jak umyć zęby", czy "388 niesamowitych zastosowań kosza na śmieci
A nie wiem, gdzie spotkałeś tych niesympatycznych Ukraińców, bo jak do tej pory, nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na ich temat, a mam znajomych z różnych branż, którzy z nimi współpracują


@Fafnucek: Branża budowlana Ukrainiec jest rzetelnym pracownikiem swoją pracę wykona perfecto bez żadnych zastrzeżeń i stąd te dobre opinie i pozytywy ale po pracy jako zwykły człowiek jest miły do czasu, na dłuższą metę znajomość z Ukraińcem wychodzi bokiem,
Odchodząc od tematu warte zaobserwowania jest jak wielu Polaków obroni Ukraińca tłumacząc w skrócie "Ani Ja ani moi znajomi nie spotkali niedobrego Ukraińca gdzie Ty takiego spotkałeś?" albo "Polak nie lepszy", i beka bo często te same osoby broniące Ukraińców są jednocześnie przeciwnikami przyjmowania innych obcokrajowców do naszego kraju i na bank na oczy nie widzieli ani jednych ani drugich a media, telewizja i internet odgórnie wykreowały czy też narzuciły tok rozumowania