Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Biznesowe Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytając dawne przykurzone księgi historyczne dotyczące mojego rejonu odkryłem wzmiankę o istniejącym w okolicy browarze w XV wieku. Browar obecnie nie istnieje, więc pomyślałem o jego reaktywacji. Region ogólnie ubogi jest w tego typu rzeczy, więc można by było podziałać nad regionalnym piwkiem. Znam właścicieli wszystkich okolicznych knajpek, restauracji, itd. dodatkowo ogarniam produkcję na skalę przemysłową, a od produkcji piwka specjalistę znajdę. Co najmniej kilku dobrych znajomych się tym para na co dzień. Oczywiście temat ma sporo różnych zagadnień, ale główne, z którym się borykam to prawo do posługiwania się nazwą nawiązującą do regionu. Przykładowo region to Mirkowo. Czy mogę sobie teraz stworzyć markę Browar Mirkowski i nikt się nie przywali? Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś wyskoczy z jakimiś z dupy papierami, w których będzie miał list od prapradziadka, w którym dziadek pisze, że on ten browar w Mirkowie wynalazł i prowadził. Ale z drugiej strony, jeżeli oficjalne pisma nie wskazują żadnych nazw itd. to chyba każdy może sobie pod taką marką produkować piwko. Załóżmy, że Mirków leży nad doliną Węgierek. To od razu w parze z browarkiem Mirkowskim szedłby Browarek Doliny Węgierek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie szukać fachowego doradztwa w tym zakresie?
PS: wszelkie porady odnośnie tworzenia własnego Browaru również mile widziane.
#biznes #piwo #craftbeer #piwowarstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Biznesowe Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytaj...

źródło: comment_5hSm23yMTfuqmsk88oKWjSlrImi2m8T4.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Co najmniej kilku dobrych znajomych się tym para na co dzień. Oczywiście temat ma sporo różnych zagadnień, ale główne, z którym się borykam to prawo do posługiwania się nazwą nawiązującą do regionu.


@AnonimoweMirkoWyznania: i mając budżet na reaktywowanie browaru pytasz się o to gimnazjalistów na mirko zamiast swojego prawnika? xD Seems legit.
  • Odpowiedz
OP: @efenek zero ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mahlax mały, początkowo do zaopatrzenia byłoby około 30 lokali z okolicy plus kilka zaprzyjaźnionych we Wrocławiu. Na razie nie mam znajomości w innych sieciach dystrybucyjnych.
@geuze nawet nie masz pojęcia kto wśród tych gimbusów się przewija ( ͡ ͜ʖ ͡)
@perm dzięki

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
@geuze nawet nie masz pojęcia kto wśród tych gimbusów się przewija ( ͡ ͜ʖ ͡)


@AnonimoweMirkoWyznania: mam, był chociażby Vagla i wiele innych osób, ale szansa że rzeczywiście trafisz kogoś kto jest obeznany w temacie jest raczej marna. Ten post nawet nie jest tagowany #prawo a do tego mimo wszystko mirko to byłoby jedno z ostatnich miejsc, gdzie szukałbym odpowiedzi na takie pytanie...
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania Wiesz bardziej chodziło mi jakiej wielkości warzelnię planujesz itd. Jak już kupisz warzelnię danego rozmiaru to raczej szybko jej nie zmienisz + problemy z prawami do nazwy do browaru z xv wieku, gdy browar był w każdej miejscowości raczej będą jednymi z mniejszych w czasie otwierania.
  • Odpowiedz
mini browarów


@turok2016: chyba jakiś mikro-browar z jedną kadzią i to zakładając koszty samej aparatury warzelniczej. 200k to lekką ręką można wydać na restaurację bez fajerwerków w kuchni.
  • Odpowiedz