Wpis z mikrobloga

@comielipsa: chodzi o wątek leczenia psychiatryczengo, wszelkie takie zaburzenia typu depresja, schiza, lęki leczy się głównie farmakologicznie od tego jest lekarza psychiatra który wypisuje recepty na leki, terapie mozna uzupełnić o wizytu u psychologa, ale psycholog nie może ci wypisać takich recept. Jeśli chodzia regularnie do psychiatry to na 95% do prywatnych gabinetów jak wiekszosc ludzi.. ale mi chodzi o możliwość sprawdzenia właśnie recept i kuna leków imiennie, stąd pytanie czy
@Kopytko1: W NFZ jest więcej informacji o pacjentach szpitali rozliczanych w ramach świadczeń gwarantowanych m.in. rozpoznanie i zrealizowane procedury medyczne (przynajmniej rozliczane). Prawdopodobnie z tej bazy policja dostała informacje gdzie była leczona i stąd wniosek o udostępnienie dokumentacji właśnie w tym szpitalu - przecież nie rozsyłają zapytań do 1000 szpitali.
@Kopytko1: Ale po co? Przecież już wiadomo że na nic się nie leczyła. A antydepresanty bierze chyba ze co czwarta kobieta którą znam bo taką mają atmosferę w tych swoich korpo. Więc czego branie takich leków dowodzi? Niczego, kontroli codziennego stresu.
@comielipsa: Wszystko jedno gdzie pracowała, chodziło mi o to że bez sensu jest ocenianie czegokolwiek na podstawie ewentualnego zażywania danego rodzaju leków. Bardzo często przepisuje się je osobom które mają problemy ze snem a słabsze środki jak np. Melatonina czy leki ziołowe nie dają rady. Niektóre antydepresanty mają skutek uboczny w postaci senności, więc zaleca się je brać np. godzinę przed planowanym snem - i robią swoje. Z depresją w takich
@Kopytko1: Można to sprawdzić. Każda recepta jest zapisywana w systemie, a nawet świadczenia które otrzymywał pacjent w danej placówce medycznej. Tak ze 2 lata temu, byĺ nawet całkiem głosna kampania na ten temat i można było otrzymać dostęp do swojego konta. Dodan tylko, że ja byłam wtedy zainteresowana tematem i złożyłam wniosek. Na koncie były wszystkie zreazlizowane przeze mnie recepty i kilka ciekawych kwiatków też się znalzło, bo jakiś szpital wypisał