Wpis z mikrobloga

#gory Mirki zasugeruje ktoś szlak w Beskidzie Niskim? Chodzi mi o jednodniówkę, atrakcyjną wizualnie. Może być przez las z punktami widokowymi jak również na otwartej przestrzeni. Nie byłem tam jeszcze na żadnej trasie dlatego będę wdzięczny za sensowne sugestie.
  • 21
@Akwer: Spacerowe trasy? Może to nie ten "głęboki" i dziki Niski, ale z Iwonicza Zdroju można wejść zielonym szlakiem na Przymiarki, a potem zejść do Rymanowa i wrócić czerwonym. Widok z Przymiarek jest naprawdę fajny, jest tam też wiata i ławeczki. Może nie do końca można poczuć ten klimat, ale na "liźnięcie" by się nadawała.
@ZielonyZwyboru: Dzięki, wezmę pod uwagę. Natomiast nie musi być spacerek. Mogą być podejścia bo mam świadomość że najtrudniejsza trasą jaką oferuje ten Beskid nas nie zabije. A żona twarda sztuka w Tatrach była we wcześniejszej ciąży i to nie w dolinkach :-)
@Akwer: jestem w nieco innej strefie czasowej, stąd trudno o zgranie ;) Istotą Beskidu Niskiego są odludzia, miejsca po dawnych wsiach oraz cerkwie, na podejścia bym się nie napalał bo są zwyczajnie nudne i nie są tym, co w BN warto zobaczyć. Zacząłbym w Krempnej (cerkiew, zapora, sklepy, cmentarz z I wś) i udał się na południe w stronę Żydowskiego (albo nieco dłuższą drogą przez Hutę Krempską, warto zajrzeć w ten
@Czlowiek_o_niewyspanej_twarzy: Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Pozwolę sobie na konkretniejsze pytania. Co do samej idei BN to mam tego wszystkiego świadomość. Pochodzę z Dębicy :-) W Krempnej i Polanach byłem a przejazdem widziałem sporo Beskidu (babcia w Gorlicach...). Jednak nigdy się tam nie zapuściłem na szwędaczkę. Przepraszam, raz z Krempnej w zimie po sylwestrze weszliśmy ze znajomym na jakiś lokalny szczyt ale nie pamiętam nawet nazwy.

A teraz konkretniej:
1. Jeśli chodzi
@Akwer: 1. hm, najlepsze widoki jakie kojarzę to właśnie widok na dolinę Ciechani z drogi Żydowskie-Grab, wspaniała, dzika okolica. Świetny widok jest z drogi ze Skalnika do Desznicy, z góry Przymiarki koło Lubatowej oraz Kamionka (chyba, w każdym razie na północ od PGRu w Zawadce Rymanowskiej). Nad Rymanowem Zdrój, na GSB w stronę Bieszczadów było ładnie z tego co kojarzę. Malowniczo wygląda jezioro Klimkowskie od strony zapory. Na górze Baranie/Stavok nad