Wpis z mikrobloga

Robię sobie od nowa instalację internetową w mieszkaniu - czy warto kłaść od razu kable kat. 6 zamiast 5(e)?

Sytuacja wygląda tak, że niby jest światłowód od Pomarańczy w bloku, ale do mieszkania z piwnicy i tak idzie po starym kablu kat. 5 (no i tego się nie zmieni). Jest też opcja dostępu do internetu z kablówki, ale tam chyba nie ma nawet takich transferów.

Czy zauważę jakąkolwiek różnicę kładąc kable kat. 6 zamiast 5?

#siecikomputerowe #nieprogramowanie
  • 15
  • Odpowiedz
@koob: Skoro robi od nowa instalację internetową to robi ją pewnie przy okazji instalacji elektrycznej i będą szły kable razem. Jak wsadzi 5e to może działać a może nie działa a jak wsadzi 6 to będzie działało na pewno. Zwłaszcza, że różnica w cenie to 10-15gr na metrze.
  • Odpowiedz
dzięki, namówiliście mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@plushy: wyszło kilka razy więcej, ale to takie moje widzimisię z nadmiarem kabli :)
@deinelakaien: właśnie już widzę, że podwójne gniazdo podchodzi pod 100pln, no i wtyki, i router chyba też lepsiejszy będzie musiał być... aaa no i może karty sieciowe, które to łykną będą potrzebne
@RobaxX: tak, chcę żeby działało na pewno, jak kable zostaną zamurowane to
  • Odpowiedz
@ppawel: O kurde, faktycznie drogo się zrobiło, chyba wypadłem z obiegu. Niby są tańsze oferty w hurtowniach i na ali ale chyba nie można ufać.
  • Odpowiedz