Wpis z mikrobloga

Mirki, #warsztat #majsterkowanie, ile kosztowałoby urządzenie warsztatu domowego w narzędzia proste, od podstaw tj:
zestawy kluczy (grzechotki), {1000}
klucze płaskie, {450}
klucze francuskie i inne, {900}
kombinerki, szczypce, obcęgi {800}
śrubokręty, {600}
młotki, {600}
dłuta, {250}
imadło, {500}
ściski stolarskie, {600}
miarki, {75}
poziomice, {100}
piłę ręczną, {120}
pistolet do kleju, {75}

Liczę i wychodzi drogo, bardzo drogo (ceny podane w {} ).

O całą resztę, tj. szlifierki, wiertarki, wkrętarki, etc, zadbam później.
Mirki, macie może linka do zestawów (bo tak chyba taniej) które sami polecacie?

Do czego? Naprawa auta, motora, porobienie pewnych rzeczy do ogródka, dziubanie w drewnie, po prostu aktywny domowy majsterkowicz.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frytec: Ceny to ładnie z kosmosu wziąłeś. Kup sobie porządną walizkę np. NEO 08-671 i za ~450 zł masz pierwsze dwie pozycje załatwione. A gwarantuję, że dokupując jeszcze tylko dobre klucze dynamometryczne zrobisz przy aucie niemal wszystko
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: dlatego właśnie robię póki co rozeznanie ile co może kosztować. Tanich narzędzi nie kupię bo jestem na to "zbyt biedny", żeby kupować coś po 3 razy.
@Xargo1: Dlatego właśnie pytam, polecałbyś jakieś gotowe zestawy?
@Xargo1: @TwojStaryToKorniszon: Jakiego producenta polecacie? Póki co miałem do czynienia tylko z Topex i Stanleyem. To pierwsze to tandeta, ten drugi całkiem sensowne zestawy miał
  • Odpowiedz
@frytec: Nie przesadzaj, YATO jak na swoją cenę jest całkiem niezłe. Kilka aut już się tymi narzędziami naprawiło i przez jakieś 8 lat ukręciłem tylko jedną przedłużaną 17 i załatwiłem grzechotkę 1/4". NEO jest w podobnej cenie, ale jakościowo delikatnie lepsze i mają 25 lat gwarancji. A jeżeli potrzebujesz czegoś naprawdę dobrego to szukaj Proxxona lub Jonnesway, ale to już półka wyższa, typowo pod zakłady, warsztaty samochodowe itp. Stanley-a raczej
  • Odpowiedz
@Xargo1: No to widzisz, w takim razie mam nie aktualne informacje (pracowałem na zestawie 5-8 letnim).
Skoro w takim razie polecasz NEO to za NEO się rozglądnę.
  • Odpowiedz