Wpis z mikrobloga

Tiriac Collection
W ten weekend, podczas szybkiego przejazdu po Rumunii, miałem okazję odwiedzić kolekcję samochodów Iona Tiriaca, byłego tenisisty i hokeisty, obecnie biznesmena.
W swojej kolekcji zgromadził on około 250 aut, z czego ponad połowa wystawiona jest do wglądu odwiedzających w Otopeni, miejscowości położonej niedaleko Bukaresztu.
Najstarsze znajdujące się w kolekcji auto pochodzi z 1899 roku.
Tiriac Collection to jedyna na świecie kolekcja zawierająca w sobie wszystkie 6 klasycznych modeli Rolls-Royca Phantom.

Więcej do poczytania na temat Tiriac Collection znajdziecie w artykule na MotoPodPrad.pl: Świątynia motoryzacji – Tiriac Collection


Zainteresowanych zapraszam do obserwowania tagu naszej redakcji: #motopodprad

#motoryzacja #samochody #carboners #podroze #podrozujzwykopem #rumunia
Pobierz ArekJ - Tiriac Collection
W ten weekend, podczas szybkiego przejazdu po Rumunii, mia...
źródło: comment_YEWyIHdJClbnV5f5pPZRRvo2dxpmRz2G.jpg
  • 9
@ArekJ kilka pytań jeśli można :
1.ile kosztuje wstęp na taką wystawę ?
2.czy każdy może wejść ?
3.czy w środku nie śmierdzi gumą lub jak w warsztacie? Jest czym oddychać ?
4.robienie zdjęć kosztuje dodatkowo?
5.na załączonych fotach nie ma ludzi .... robione późno /wcześnie ?
@ArekJ: Czy byłbyś w stanie stworzyć jakąś mapę/listę różnych większych kolekcji samochodowych na świecie? Np. ta w muzeum Lamborghini gdzie stoi concept miury, albo ta w tokyo gdzie stoi zonda R, albo jakieś europejskie. Chętnie bym o tym poczytał, pooglądał. Może jest już taka lista gdzieś?
@snwptest: ktoś tu nie czytał artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pierwsze dwa pytania jest tam odpowiedź.
1. Wejście kosztuje 15 lei dla osoby dorosłej, 7,5 lei ze zniżką 1 lei - 1 zł, groszowa różnica jakaś.
2. Skoro wejście kosztuje i to tak niewiele, to może wejść każdy, kto ma 15 lei
3. Nie miałem problemów z oddychaniem. Nie czułem też gumy czy charakterystycznego dla warsztatów