Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie mam pytanie. Uczę się #programowanie #webdev #javascript #frontend niecałe pół roku i coś tam już ogarniam. Potrafię zrobić prostą stronkę z użyciem #bootstrap lub bez, podstawy js ogarniam, jakieś tam zadania z algorytmami na poziomie basic umiem zrobić oraz wprowadzić proste zachowania na stronę (z pomocą dokumentacji i googla), jQuery też podstawy umiem z pomocą dokumentacji i googla. Jeszcze nie zabrałam się za wyższy lvl javascriptu (mam w planach niedługo zabrać się za książkę "you don't know js") oraz nie ogarniam jeszcze żadnego frameworka. Poza tym raczej szybko i chętnie się uczę:3

Czy w mieście innym niż Warszawa jest szansa żebym za niedługo dostała jakąś pracę bądź płatny staż? Mianowicie chodzi o Łódź, czy jest jakikolwiek popyt na osoby, które jeszcze nie są specjalistami w dziedzinie z doświadczeniem?

#naukaprogramowania

Mam szansę starać się o:

  • Juniora 34.2% (39)
  • Płatny staż 35.1% (40)
  • Niepłatny staż 9.6% (11)
  • Jeszcze o nic 21.1% (24)

Oddanych głosów: 114

  • 14
@lady_katarina: pół roku i tylko tyle? Bez urazy, ale to dość mało. Nie zaszkodzi spróbować się dostać, ale nie dość, że mało to jeszcze pół roku to kupa czasu na takie podstawy. Sprawdź grupy na fb "frontend pierwsza praca", ale nie wiem, czy nawet jak coś dostaniesz to czy będzie to rozwojowe.
@z0mbie: Wszystko co wymieniłeś to całkiem inne pisanie aplikacji niż tworzenie stron z wykorzystaniem jQuery. ES5 to nie jest coś co jest proste w nauce i łatwe do złapania prze kogoś kto dopiero zaczyna z JS. Ja z takim doświadczeniem poczekałbym jeszcze trochę ale to tylko ja bym zrobił
@lady_katarina: Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę to spójrz na nodejs. Może być to ciekawa propozycja, szczególnie, że ta technologia coraz bardziej
@xDrope: myślę, że każdy się uczy w swoim tempie i to jeszcze z innymi obowiązkami na głowie, to że Ty ogarnąłeś programowanie dużo szybciej nie znaczy, że ostatecznie jak jeszcze się poduczę i zdobędę doświadczenie, będę gorsza... Dokładnie to uczę się jakieś 4 miesiące, bo grudnia nie liczę, wtedy jeszcze broniłam magisterkę i głównie to miałam na głowie. Wiem, że nie chciałeś mnie obrazić, ale w sumie nie wiem po co
Same here. Też uczę się front-endu od jakichś sześciu miesięcy i jestem na tym samym poziomie. Niektórzy zwracają uwagę, że ten postęp jest bardzo powolny, ale niestety podobnie jak autorka, studiuję dziennie i piszę jednocześnie pracę licencjacką, więc znam ten ból, kiedy czasu na naukę jest zdecydowanie za mało niż bym tego chciała.
Też zaczynam powoli przymierzać się do rozsyłania cv, ale nie mam zbyt wysokich nadziei, podobno rynek jest wysycony na
@cherymoya: Wolałabym omijać praktyki za darmo, bo jednak uważam, że moja wiedza, choć jeszcze nieduża, byłaby w jakimś stopniu przydatna i nie chciałabym robić czegoś bez chociaż jakiegoś małego wynagrodzenia. Naprawdę mogłoby to być chociaż kilka stówek.Tym bardziej, że już na swoich studiach robiłam (w 3 różnych miejscach) praktyki za darmo, choć w kompletnie innej branży i jestem już do tego uprzedzona. Choć akurat po jednych praktykach, które miały być za
nie wydaje mi sie, ze dostaniesz sie na juniora z pensja, jest duza konkurencja
obecnie trzeba znac js (zrozumienie scope, callbackow, kontekstu, typow danych i ich zachowania itd itp) razem z json i ajax + chociaz troche es6 + html/css + cos do templatek + sass + gulp/ webpack i framework na tyle, zeby pisac w nim w miare swobodnie z dokumentacja i najlepiej miec jakis projekt, ew dwa na githubie z